Головна | ЦЕ ЦІКАВО → Як потрібно пити пиво

Як потрібно пити пиво

Як потрібно пити пиво

Пиво – найдемократичніший і, мабуть, найпопулярніший алкогольний напій. Більшість людей навіть не замислюються над тим, як потрібно пити пиво, а просто беруть і п’ють. Однак існують певні правила вживання пива, яких слід дотримуватися, якщо ви хочете в повній мірі насолодитися його смаком.

Температура

Пити пиво слід охолодженим до 6-8°С. Температура пива не повинна бути нижчою 5°С, оскільки при дуже низьких температурах погіршується смак і аромат пива, а вже при температурі нижчій 4°С напій каламутніє від холоду. При температурі вищій 10°С осідає піна, а смак і аромат, знову ж таки, погіршуються.

Охолоджувати пиво до потрібної температури краще не в морозильній камері, а на льоду: цей напій не любить різких перепадів температури.

Щоб уберегти пиво від перегріву, не слід постійно тримати келих з напоєм у руках. Також пиво слід оберігати від прямих сонячних променів.

При зберіганні, пляшки з пивом потрібно ставити вертикально, і ні в якому разі не класти їх на бік: напій не повинен стикатися з пробкою.

Посуд

З якого посуду слід пити пиво? У кожного любителя пінного напою напевно є свої переваги щодо посуду, але одне правило залишається непорушним: не слід пити пиво з пластмасових і металевих посудин, оскільки вони змінюють смак напою. З керамічних кухлів пити пиво також небажано, але допустимо. Найчастіше пивні келихи роблять зі скла, а сувенірні (подарункові) кухлі – з фарфору.

Форма келиха може бути будь-якою, однак він повинен злегка звужуватися догори, а його стінки всередині повинні бути гладкими.

Перш ніж наливати пиво в посудину, бажано охолодити не тільки сам напій, але і келих (кухоль).

Наливають пиво в центр келиха або кухля з висоти приблизно 2,5 сантиметрів над краєм посудини. Коли піна при першому наливанні загусне, пиво потрібно долити таким чином, щоб рівень напою сягав приблизно 3/4 висоти посудини. Однак у побуті більшість вважають за краще наливати пиво по краю келиха, злегка його нахиливши. Це допомагає уникати занадто рясного утворення піни.

По піні, до речі, можна визначити якість пива: у хорошого пива густа щільна піна білого кольору без великих бульбашок. Вважається, що ідеальна висота піни – до 4 см, а триматися вона повинна до 4 хвилин. Проте необхідно зауважити, що в деяких сортів пива (наприклад, елю) рясної піни не буває.

Як пити пиво

Пити пиво слід тільки в чистому вигляді, не змішуючи ні з яким іншими напоями: це безнадійно псує його смак. Хоча, якщо вам подобається змішувати його з чим-небудь, ніхто вас, звісно, тримати не буде. Також не можна змішувати пиво різної міцності або доливати свіже пиво в недопите: спочатку випийте всю порцію пива, а вже потім наливайте в келих наступну. Також не можна переливати недопите пиво з одного келиха в інший.

Не слід випивати весь келих пива залпом, але і потягувати його невеликими ковточками весь вечір також не варто. Знавці кажуть, що кухоль пива потрібно випивати за три ковтки: за перший ковток випивають половину кухля, за другий – половину пива, що залишилося (тобто четверту частину кухля), за третій – все інше.

Чим закушувати пиво

Зазвичай світлі сорти пива закушують легкими солоними снеками: горішками, сухариками, крекерами і т.п. Також можна подати до світлого пива сир, раків або креветки. А до темних сортів пива краще подати більш «солідну» закуску, скажімо, м’ясний або рибний салат. Також темним пивом можна запивати гарячі страви. Ну а незвичайні сорти пива, наприклад, фруктове пиво або ель, краще вживати без закуски. Імпортне пиво для більшої автентичності можна закушувати стравами національної кухні (скажімо, до чеського пива добре підійдуть кнедлики).

І пам’ятайте, що не варто пити пиво у великих кількостях: двох келихів буде цілком достатньо для того, щоб насолодитися його смаком. Все, що більше, вже не приносить задоволення, а тільки шкодить здоров’ю. Пийте пиво в помірних кількостях, під відповідну закуску і, звісно, в приємній компанії, адже пиво – це «соціальний» напій.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля