Почнемо з того, що до того часу коли ви забрали малюка від мами, він вже вмів ходити в туалет в певне місце. Але стрес від того, що його забрали зі звичного для нього оточення буде робити свою справу. У перші моменти, покажіть кошеняті, що ви його любите, що йому нічого не загрожує і що воно знаходиться в безпеці.
Друге, чому необхідно обов’язково приділити увагу – новий туалет. Для початку вирішіть, куди йому буде зручніше ходити. Багато хто спочатку купує спеціальні пелюшки. Ми рекомендуємо з перших днів привчати кошеня відразу до лотка – для початку самого маленького розміру, який ви надалі поміняєте на більш об’ємний. Місце для лотка має бути доступним, якщо у вас багатокімнатна квартира на перший час лотки слід поставити в кожній кімнаті.
Як ми вже писали лоток для першого часу повинен бути з невисокими бортиками, щоб кошеняті було легко в нього застрибувати. Не слід пересипати наповнювачу, шару в 2 см буде цілком достатньо.
Слідкуйте за чистотою лотка – прибирайте відразу ж, як кошеня зробить свою справу. Причому не забувайте говорити при цьому ласкаві слова і заохочувати його своєю увагою. Якщо кошеня обрало інше місце для туалету, постарайтеся закрити йому до нього доступ або влаштуйте туалет саме там.
Інколи коти вибирають в якості туалету великі горщики з квітами. Перенесення квітки в інше місце може не вирішити проблему, тому ми рекомендуємо по всьому периметру квітки поставити дротяну сітку – це зупинить вашого вихованця і зробить квітку недоступною для нього.
У перші дні перебування вихованця у вашому будинку слід перегородити всі проходи до затишних місцин: за шафою, диваном, тумбочкою.
Якщо ви залишаєте кошеня одне на довгий час, обмежте його простір. Головне в перші дні привчити його ходити в туалет в одне місце.
Не слід карати маленького вихованця стусанами і тиканням носа в «місце злочину». Крім того, що він почне вас боятися, ви нічого не доб’єтеся. Найкраще намагайтеся частіше спостерігати за ним і як тільки помітите, що настав час і кошеня готується «зробити калюжу» – віднесіть його в лоток. Якщо ви застали його вже за справою, то хлопніть в долоні. Хлопок змусить його припинити свою справу, а ви перенесете його в лоток.
У тих місцях, де кошеня сходило в туалет поза лотком, необхідно ретельно прибратися. Використовуйте спеціально розроблені для цього засоби. Якщо у вас їх немає – протирайте підлогу оцтом або содою, головне завдання – позбутися запаху.
Багато котів люблять ходити в туалет безпосередньо в унітаз. Деякі доходять до цього самі, а якщо ви хочете навчити свого вихованця ходити в кімнату за призначенням запам’ятайте наступні моменти. Якщо ваш вихованець ходить в лоток, то на першому етапі навчання слід поставити його в безпосередній близькості від туалету. Як тільки він звикне до нового місця розташування, можна приступати до наступного етапу. Тепер необхідно підняти лоток на більш високий рівень. Кожен день підкладають під нього книги або газети, поки туалет не опиниться на одному рівні з унітазом. Переставте котячий туалет на унітаз. Як тільки кошеня освоїть цю конструкцію, спробуйте зовсім прибрати лоток. Якщо не вийде з першого разу – не здавайтеся, пробуйте ще.