Україна може запропонувати багато варіантів для чудового відпочинку. Підтримати національний туризм, а також добре заощадити на закордонному відпочинку можна за допомогою прекрасних пляжів в Одеській області або кристального повітря Карпат. Що ще може запропонувати рідна країна, дивіться нижче.
Одеса: пляжні дискотеки і дуже смачні ресторани
Одеса традиційно вважається найбільш підходящим варіантом для короткої відпустки на вихідні. Хоча Одесу і передмістя цілком можна розглядати ще і як місце для довгострокового відпочинку. Туди легко і швидко добиратися, є, що подивитися і де позасмагати.
Купатися і приймати сонячні ванни можна без особливого розмаху на пляжах на кшталт «Дельфіна» і «Ланжерона». А якщо хочете відчути себе на турецькому курорті, вирушайте в Аркадію. Там можна зручно влаштуватися з коктейлем в білосніжному шезлонгу біля басейну.
Погрівшись на сонечку, можна здійснити вечірній променад до морського порту, перерахувати сходинки на Потьомкінських сходах, сходити в відомий на весь світ театр опери та балету і повечеряти в одному з гостинних одеських ресторанчиків.
Як дістатися: дістатися до Одеси зручно не тільки на своїй машині по рівній трасі, а і на поїзді мінімум за 8 годин або автобусі – за 6 годин.
Херсонська область: Скадовськ і Залізний порт
Не забуваємо про Херсон, який теж непогано підходить для морського відпочинку. Правда, для цих цілей краще все ж вибирати селища в Херсонській області: в самому місті пляжі є, але купатися прийнято на курортах передмістя. Наприклад, у Скадовську або Залізному Порту.
Скадовськ більше підійде для відпочинку з дітьми: там мілке море і тепла вода. Залізний Порт можна вибрати для відпустки в компанії друзів – там багато розваг і дискотек, а вода в морі холодніша.
Як дістатися: добиратися в Скадовськ і Залізний Порт доведеться з Херсона – на маршрутці це займе півтори години, а на приміському автобусі – пару годин. Маршрутки туди їздять і з Миколаєва.
Вінницька область: еко-туризм і неймовірні фонтани
Настав час згадати, що в рівнинній частині України є цілий ряд місць для зеленого туризму. Наприклад, села у Вінницькій області: Губник, Канава або Гармаки. Там є все для спокійного розміреного відпочинку, щоб відволіктися від міської суєти і відчути єднання з природою.
Проживання можливе як в комфортабельних котеджах з усіма зручностями, так і в справжніх хатах-мазанках. Можна цілими днями пити парне молоко, їздити на конях, смажити шашлики, милуватися красивою природою в альтанках на свіжому повітрі, відпочивати в гамаку або на сіннику.
До речі, якщо ви опинилися у Вінниці, неодмінно подивіться на вінницькі фонтани. Змагатися з ними в красі можуть тільки фонтани в Дубаї.
Як дістатися: доїхати до сіл найпростіше на машині з Києва: у цьому випадку дорога займе від п’яти годин. Також можна доїхати до сіл безпосередньо з Вінниці на маршрутках чи автобусах – прямі рейси є не у всіх випадках, тому готуйтеся добиратися на перекладних.
Львів: європейська архітектура і українська привітність
Львів прекрасний у будь-який час року: сюди можна вирушати і на короткий вікенд, і на тижневу відпустку. Помилуватися видом з ратуші, піднятися на Замкову гору, посидіти в львівській кав’ярні і побродити по вузьких вуличках – програма-мінімум для цікавого відпочинку в красивому місті Західної України.
Як дістатися: доїхати до Львова, крім машини, зручно ще на поїзді. Комфортабельний фірмовий поїзд домчить зі столиці за п’ять годин.
Кам’янець-Подільський: дух історії і середньовічний замок
Краса цього міста Хмельницької області – в його багатій історії. Тут розташовані більше двох сотень важливих історико-архітектурних пам’яток. Найголовніша з них – середньовічний замок. Замковий міст і фортеця є візитною карткою цього міста-музею під відкритим небом.
Як дістатися: дістатися до Кам’янця-Подільського можна на швидкому поїзді, час у дорозі – близько 7 годин. Також туди ходять маршрутки і автобуси.
Ковалівка: красиве село України
Ковалівка – це село європейського зразка під Києвом, його навіть називають маленькою Швейцарією. Щоб відчути різницю, можна відправитися туди і побачити, якими можуть бути села в європейській країні.
Село вражає неймовірною для української глибинки чистотою, якістю доріг, розкішною інфраструктурою: церква Різдва Богородиці, лікарня, будинок культури, гімназія, шикарний ресторан, ставок з альтанками і лебедями, газони та клумби. Скрізь ідеальна чистота і порядок.
Як дістатися: якщо їдете на машині – потрібно направлятися по трасі Київ-Одеса, через кілька кілометрів після Ксаверівки повернути праворуч – на Вінницькі Стави, потім – прямо. Їхати доведеться близько години. Також до Ковалівки ходять автобуси, відправлення – від автостанції «Південна».
Качанівка: палаци в Чернігівській області
Качанівка являє собою цілий палацово-парковий ансамбль у Чернігівській області, в 170 кілометрах від Києва. Це єдиний в Україні маєток, що вцілів у комплексі, незважаючи на війни та революції. Колись тут відпочивав Микола Гоголь, Михайло Врубель, Ілля Рєпін.
Зараз у Качанівці є мальовничий ставок, тінисті парки, збереглися будинок управляючого, каретний двір і будинок садівника. По парках і скверах люблять прогулюватися закохані: атмосфера тут досить романтична.
Як дістатися: якщо ви не побачили Качанівки на автомобільній карті, не переживайте – її легко знайти за вказівниками, якщо їхати в бік Ічні трасами Київ-Суми або Київ-Чернігів. На машині по трасах Київ-Суми або Київ-Чернігів через Ічню-Гужівку-Парафіївку (в дорозі 2,5-3 години).
Своїм ходом доведеться добиратися з Києва до Ніжина на електричці, а далі з автовокзалу на автобусі Ніжин-Іванці до Качанівки. В дорозі з Ніжина до Качанівки доведеться провести годину-півтори.
Пустеля під Херсоном: на три дні в місцеву Сахару
У 30 кілометрах від Херсона є найбільший піщаний масив у Європі – Олешківські піски. Його діаметр – близько 15 кілометрів. Там є справжні бархани заввишки п’ять метрів, рідкісна пустельна рослинність і навіть оазис. Мало хто про це знає, але в українську пустелю навіть організовують триденні тури з переходом через пустелю, піснями біля багаття і ночівлею в наметах.
Як дістатися: доїхати до місця можна з Херсона, якщо замовляти тур, то трансфер надається з міста. Також своїм ходом можна дістатися на машині або взяти таксі.
Яремче: водоспади, ліси, найчистіше повітря
Цей курорт в Івано-Франківській області вважається місцем для зимового відпочинку, але і в теплу пору року тут можна спокійно і з користю для здоров’я провести відпустку. Тут чисте гірське повітря, є кілька водоспадів, дерев’яні церкви і міні-зоопарк. Можна зробити велосипедну прогулянку, сплав по гірській річці або покататися на конях.
Як дістатися: добиратися до Яремче можна на автобусі з Івано-Франківська, вони курсують регулярно. Ще один варіант – електричка. У будь-якому випадку на дорогу піде кілька годин.
Буковель: гори і різноманітний спорт
Буковель – це не зовсім Яремче, він знаходиться не в передгір’ї, а безпосередньо в Карпатах. Проте, не зовсім правильно сприймати його тільки як гірськолижний курорт. Тут, як і в Яремче, красива природа, мальовничі краєвиди і корисне гірське повітря. Теж відбуваються велотури, рафтинг, є екстрім-парки, джерела з цілющою водою і навіть пляж біля гірського озера. Ну а головне – влітку і навесні на вибір є кілька пішохідних маршрутів в гори для різних рівнів підготовки. Можна зійти на Говерлу, а можна обмежитися легким маршрутом на меншу висоту.
Як дістатися: добиратися до Буковеля найзручніше з Івано-Франківська. Спочатку дістатися на маршрутці і електричці до Ворохти, а звідти маршрутним таксі до ГК «Буковель». Всього, якщо їхати з Києва в Буковель на поїзді, то до Івано-Франківська – 12 годин і 3 години до ГК «Буковель». На автомобілі дорога займе 11-12 годин.