Звичайно, кожен з нас хоче отримати просто шикарний відпочинок, але витратити при цьому мінімальну суму грошей. Як втілити мрію в реальність? А дуже просто, купити «гарячу путівку».
Існує стереотипна думка, «гарячі тури» – це обов’язково погані тури. Але це абсолютно помилкова думка. Вартість такої путівки в рази нижча, ніж ціна звичайної. Також у вартість туру входять переліт, харчування, екскурсії, номер у готелі. Що може бути краще? Організатори надають вам повний пакет послуг за досить помірну ціну, залишилося тільки набрати номер і замовити цю таку довгоочікувану путівку.
Ви можете засумніватися в правдивості написаного. Адже виходить, що витративши мінімальну суму грошей, можна отримати комфортний відпочинок. Все дуже просто. Туристичні агенції та компанії заздалегідь закуповують квитки і бронюють номери в готелях, домовляються про екскурсійні програми. Але, не завжди налагоджена схема приносить позитивні результати. Бувають випадки, коли схема може дати збій. Щоб не опинитися в збитку, туристичні компанії продають тури за заниженими цінами. Запам’ятайте одну просту схему: чим ближче день від’їзду, тим дешевше тур. Але не потрібно чекати самого останнього моменту, адже путівки вже може і не бути.
«Гарячі путівки» можуть розкупити на протязі декількох годин. Якщо ви заздалегідь плануєте відпочинок, не потрібно розраховувати на подібні послуги, адже в потрібний момент їх може просто не виявитися. Тому купити «гарячі тури» складно. Але, не потрібно передчасно засмучуватися, адже немає нічого неможливого. Найбільша ймовірність покупки подібних турів існує в період міжсезоння, але ніяк не в розпал сезону. У такий період кімнати готелів пустують, а бажаючих поїхати за повну ціну стає все менше. Тому організатори хочуть якщо не заробити на поїздках, то хоча б повернути витрачене.
Низька вартість – головне достоїнство «гарячих турів». Але є і деякі недоліки, про які ви повинні знати. Наприклад, ви повністю обмежені у виборі місця, куди ви поїдете, у виборі дати вильоту або виїзду. Ви повинні підлаштовуватися під організаторів туру, що не завжди зручно. Бувають такі випадки, коли ви не зможете виїхати, і вам доведеться з зіпсованим настроєм їхати додому і розбирати валізи. Ви можете не встигнути оформити страховку, яка змогла б відшкодувати вам збиток за невиїзд з країни. Проблема страхування полягає в тому, що договір зі страховою компанією має укладатися приблизно за 10 днів до від’їзду, але ніяк не за годину до вильоту. Не сподівайтеся на п’ятизірковий готель з номерами класу люкс, доведеться задовольнятися наданим.
Візьміть на замітку, найчастіше «гарячі путівки» пропонують відпочинок у Туреччині, Єгипті, Болгарії. Ці країни вважаються наймасовішими в галузі туризму. Найвигідніші «гарячі путівки» виникають у період, коли сезон ще не почався або вже закінчився. Так, більше всього заощадити на поїздці в Єгипет вийде влітку або взимку, на подорожі до Туреччини – восени або навесні, на турі в Таїланд – навесні. У розпал сезону тури практично «не горять», хіба що в разі форс-мажору (наприклад, при відмові туриста від туру). Є й такий нюанс: наскільки «гарячою» (тобто дешевою) буде путівка, вирішує туроператор. Так, в одну і ту ж країну на одну і ту ж дату в один і той же готель знижка у різних туроператорів може суттєво відрізнятися.
Набагато рідше можна зустріти «гарячі тури» по екзотичних напрямках (на Кубу, Балі, в Домінікану і ін.). За цими напрямками значно менше чартерів, і тури зазвичай бувають індивідуальними, так що «горіти» тут особливо нічому.
Але, намагайтеся завжди сподіватися тільки на краще, адже і «гарячий» відпочинок може принести безліч прекрасних і позитивних емоцій.