Головна | ВІДПОЧИНОК → Як швидко заснути

Як швидко заснути

Як швидко заснути

Сучасне життя не обходиться без стресів і перенапружень, які можуть стати причиною безсоння. А всім відомо, що якісний сон є запорукою здоров’я організму в цілому.

Звичайно ж, сучасна фармакологія пропонує безліч лікарських препаратів, які можуть допомогти ефективно впоратися з цією проблемою. Але краще підійти до питання про безсоння з іншого боку і розглянути цілком доступні кожному способи швидко заснути і чудово виспатися без додаткових матеріальних витрат і шкоди для здоров’я. Зараз ви дізнаєтеся, як швидко заснути, а застосування наших порад взагалі допоможе забути про безсоння.

Як правильно підготуватися до сну

Перш за все, чудовим способом підготуватися до сну є піші прогулянки. Найкраще прогулюватися в найближчому парку, подалі від автомобілів, в місцях з найбільш чистим повітрям. Гуляючи, постарайтеся відволіктися від думок про повсякденні справи і турботи, про роботу і пов’язані з нею проблеми. Милуйтеся природою, архітектурними пам’ятками, просто красивими місцями.

Після повернення з прогулянки прийміть теплу, але не гарячу ванну. Приблизна температура води повинна становити близько 37°С. У ванну потрібно додати олії з м’ятою або лавандою чи спеціальні солі, що допомагають організму розслабитися. Не варто застосовувати добавки з цитрусовими ароматами, оскільки вони надають організму не потрібну в даному випадку бадьорість.

Незадовго до сну можна зайнятися спортивними вправами, втома після виконання яких, підсилить ваше бажання заснути.

Якщо сон, незважаючи на всі ваші старання, не приходить, то візьміть книжку з матеріалом, складним для вашого сприйняття, наприклад, підручник з геометрії чи самовчитель з іноземної мови. Самі не помітите, як заснете.

Необхідно приділити увагу їжі, яку ви вживаєте перед сном. Вечеря має бути помірною, не пізніше, ніж за дві години перед сном, що складається з низькокалорійних продуктів. У раціон обов’язково повинні бути включені горіхи, рослинна олія, аптечний вітамін Е.

Не варто перед сном грати в збуджуючі ігри типу «казино» чи «стрілялок» і вживати такі шкідливі напої, як кава чи кока-кола.

Підготовка місця для сну

Якщо у вас виникли проблеми із засинанням, то варто звернути увагу на місце для сну. Змініть що-небудь в інтер’єрі, додайте нові деталі, приберіть речі, які приносять вам неприємні спогади. Цей психологічний прийом застосовується для позбавлення від нав’язливих думок, які турбують вас протягом тривалого часу.

Відповідальним за сон є гормон мелатонін, який виробляється в темряві. Тому до безсоння може привести наявність світла у спальні. Мова йде не тільки про світильники, але й телевізори, комп’ютери, циферблати годинників, що світяться, індикатори різних приладів. Якщо неможливо забезпечити повну темряву у спальні, то потрібно використовувати спеціальні пов’язки для очей.

У спальні при засинанні має бути максимально тихо. Якщо забезпечити повну тишу в умовах міської квартири неможливо, то, принаймні, потрібно позбавитися від голосно цокаючих годинників, телевізора. Можна придбати сучасні зручні та ефективні беруші.

Перед сном кімнату потрібно добре провітрити, щоб забезпечити надходження свіжого повітря і позбутися від запахів їжі, які збуджують деякі мозкові центри. Але при провітрюванні потрібно дотримуватися обережності, щоб не застудитися.

Для позбавлення від безсоння, перш за все, необхідно виробити здатність зберігати душевну рівновагу навіть в критичних ситуаціях, тим самим оберігаючи свою нервову систему, що дозволить вам забезпечити швидке засинання і міцний і здоровий сон.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля