Головна | ВІДПОЧИНОК → Як вибрати подушку для сну

Як вибрати подушку для сну

Як вибрати подушку для сну

Якість нашого сну, а отже і здоров’я в цілому, багато в чому залежить від того, на якій подушці ми спимо. Для забезпечення повноцінного відпочинку хребет повинен знаходитися в природному положенні, тобто не бути викривленим. А голову і шийний відділ хребта під час сну повинна підтримувати подушка.

Як правильно вибрати подушку

Перед придбанням нової подушки добре подумайте, а чи влаштовувала вас стара? Якщо на старій подушці вам спалося чудово, купуйте аналогічну або схожу. Тільки орієнтуючись на зовнішню схожість, не забудьте перевірити якість наповнювача і обробки.

При виборі подушки потрібно обов’язково врахувати наступні нюанси.

Висота подушки
Висота подушки визначається шириною плечей. Висота більшості подушок складає 10-14 см, але широкоплечим людям потрібна вища подушка, тобто чим ширші плечі, тим вищою повинна бути і подушка.

Розмір подушки
Для дорослої людини оптимальним розміром є подушка 50х70 см, яка дозволяє раціонально використовувати простір ліжка. Найпоширеніший розмір дитячих подушок складає 40х60 см.

Форма подушки
За формою подушки можна поділити на класичні і ортопедичні. Класичні моделі мають звичну для нас квадратну або прямокутну форму з довжиною від 40 до 80 см і шириною від 30 до 50 см. Але останнім часом ринок постільних речей активно завойовують дивні для нас подушки у вигляді валиків або зі спеціальними виїмками для голови. Це і є ортопедичні подушки, які в поєднанні з відповідним матрацом дозволяють хребту під час сну залишатися прямим, а шийному відділу повністю розслабитися і добре відпочити за ніч. Ортопедична подушка зі спеціальною виїмкою для голови посередині і невеликими валиками з боків називається анатомічною.

Чохол подушки
Чохол подушки повинен бути виготовлений з тканини із щільним плетінням, яке не дасть наповнювачеві вибиватися назовні. При цьому тканина повинна залишатися легкою і дихаючою. Добре виспатися на повітронепроникній подушці буде вкрай складно.

Якість швів
Шви повинні бути міцними і дрібними, без проколів, що кидаються в очі і дірочок від голки. Для перевірки міцності та еластичності швів при покупці злегка потягніть їх.

Улюблена поза під час сну
Тим, хто полюбляє спати на спині підійде невисока подушка середньої жорсткості. Любителям спати на боці слід вибирати жорстку подушку, висота якої відповідає ширині плечей. У людей, що здебільшого сплять на животі, повинна бути м’яка і компактна подушка.

Подушки з натуральними наповнювачами

В якості натуральних наповнювачів для подушок використовують екологічно чисті природні матеріали, які мають масу позитивних характеристик, але в той же час вимагають спеціального догляду і нерідко викликають алергічні реакції.

Подушки, наповнені пухом і пір’ям
Це традиційний наповнювач, який надійно зберігає тепло і чудово вбирає вологу. Для наповнення пухової подушки в основному використовують легкий і теплий підпушок водоплавних птахів – гусячий або лебединий. Чим вищий в подушці процентний вміст пуху, тим вона дорожча. При цьому оптимальне співвідношення пір’я до пуху суто індивідуальне: жорсткість подушці надає пір’я, а м’якість – пух.
Не підходять такі подушки для алергіків через пилових кліщів, що активно розмножуються в пір’ї, особливо погано обробленому, екскременти яких є потужним алергеном. Окрім того, через високу гігроскопічність як мінімум один раз на рік пухо-пір’яні подушки обов’язково потрібно сушити на сонці, а через п’ять років таку подушку взагалі бажано замінити новою.

Подушки, наповнені вовною
Подушки з вовною дарують тепло і затишок взимку, а влітку – прохолоду. Завдяки особливому електростатичному полю, яке утворюється при зіткненні вовняних волокон, такі подушки позитивно впливають на здоров’я та емоційний стан людини. Сприятливий ефект особливо відчутний при м’язових і суглобових болях.
Головним недоліком цих подушок є те, що вже через кілька місяців активної експлуатації наповнювач може звалятися, а повернути при цьому первісний стан вовні, що звалялася буде практично неможливо. Окрім того, такі подушки протипоказані алергікам.

Ватні подушки
Найдешевший варіант природного наповнювача – натуральна бавовняна вата. Ватні подушки не викликають алергії, але оскільки вата легко скочується, подушка швидко приходить в непридатність.

Шовкові подушки
Невагоме, як павутинка, полотно, яке отримують з коконів тутового шовкопряда, згортають кілька разів і «упаковують» в бавовняний чохол. Подушки, наповнені натуральним шовком, гіпоалергенні, шовк не пахне і не скачується. Подушки виходять м’якими і повітряними. Щоб надати подушці більшу жорсткість, до шовку додають силіконові волокна. Основним недоліком шовкових подушок є їх висока вартість.

Подушки з натурального латексу
Натуральний латекс отримують шляхом вулканізації і спінювання смоли тропічного дерева гевея. Це м’який, але пружний гумоподібний матеріал, який широко застосовується для виготовлення дорогих ортопедичних подушок і матраців. Підлаштовуючись під форму тіла, така подушка чудово підтримує голову і шию під час сну. Не втрачаючи пружності і м’якості, подушка з натурального латексу прослужить вам вірою і правдою довгі роки.

Подушки з рослинними наповнювачами
В якості натурального рослинного наповнювача найчастіше використовують гречане лушпиння, оболонку рису, трави, «шишки» хмелю. Такі подушки надають масажний ефект, володіють аромотерапевтичними властивостями, сприяють швидкому і глибокому розслабленню, добре знімають фізичне і психічне напруження.
Ідеальною опорою для голови під час сну вважається комфортно жорстка і пружна подушка з гречаного лушпиння, яка легко підлаштовується під форму тіла, зберігаючи під час сну найбільш зручне і правильне положення шийного відділу хребта. За своїми гігієнічними характеристиками гречане лушпиння перевершує штучні наповнювачі, тому для алергіків це просто ідеальний варіант. Окрім того, гречане лушпиння не пріє, не злежується і не накопичує статичну електрику, а порожниста структура лушпиння створює ефект кондиціонування. Однак термін служби більшості подушок з рослинними наповнювачами не перевищує двох років, до того ж шурхіт, що видається подушкою може заважати як самому сплячому, так і оточуючим.

Подушки з синтетичними наповнювачами

Синтепон
Бюджетний варіант синтетичного наповнювача. У наповнених синтепоном подушках не заводяться кліщі, а отже, вони не викликають алергію і нічим не пахнуть. Також синтепонові подушки можна сміливо прати у пральній машині. Вони зберігають всі свої експлуатаційні характеристики протягом 7-10 років.

Комфорель
Один з найпопулярніших синтетичних наповнювачів, що являє собою м’які кульки з пухнастих синтетичних волокон. Наповнені таким матеріалом подушки гіпоалергенні, вони легко перуться і чудово зберігають форму.

Холофайбер
Синтетичний наповнювач зі 100% поліестеру з високими гігієнічними і теплоізоляційними властивостями. Холофайбер, що складається з порожнистих кульок, не звалюється і не скачується. Термін служби подушки із холофайберу у 7 разів перевищує термін служби подушок з іншими синтетичними наповнювачами.
Подушки, наповнені холофайбером, підходять людям з проявами астми і алергії. Також вони володіють хорошими анатомічними і ортопедичними властивостями: легко приймають форму голови і шиї, швидко знімаючи напругу з м’язів. Холофайбер стійкий до прання і хімчистки.

Силікон
Подушки наповнюють порожнистим силіконізованим волокном з поліестеру, яке після силіконізації стає м’яким і пружним. Чим сильніше збивати силіконову подушку, тим вищою вона стає.
Силіконові подушки комфортні і безпечні, тому їх рекомендують використовувати навіть дітям. Силіконовий наповнювач хороший тим, що він швидко відновлює форму після стиснення, не розповзається і не збивається, добре пропускає повітря і не викликає алергії.

Матеріал з ефектом пам’яті
Реагуючи на тепло і тиск організму, приймає форму тіла, ідеально підлаштовуючись під конкретну людину і забезпечуючи необхідну підтримку голові, шиї та хребту. Такі подушки рекомендовані при викривленнях хребта, шийному остеохондрозі та інших захворюваннях хребта. Матеріал з ефектом пам’яті сприяє усуненню втоми, знімає головні болі, нормалізує артеріальний тиск і просто дарує комфортний сон.

Коментарі до запису "Як вибрати подушку для сну"

Подивитись останні коментарі
  1. Хорошая статья. Действительно на хорошей подушке и сон лучше.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля