Головна | ВІДПОЧИНОК → Як зібратися в похід

Як зібратися в похід

Як зібратися в похід

Літо – пора відпусток, а значить, час задуматися про вилазку на природу. Сучасний житель мегаполісу, скоріше, напередодні відпустки почне наводити довідки про популярні курорти, ніж про місця для кемпінгу. Тим більше, як екзотика сприймається прагнення піти в піший похід в гори чи до озера. Любов до туризму прищеплюється з дитинства, коли батьки беруть дітлахів з собою. Може зацікавитися романтикою пішохідних турів і доросла людина.

Для тих, хто тільки пробує себе у відпочинку під відкритим небом, зараз створені оптимальні умови на зонах для кемпінгу, яких останнім часом стає все більше, – це територія, де можуть осісти туристи, де вони можуть припаркувати свій автомобіль, прийняти душ, знайти мінімальні блага цивілізації і облаштувати свій тимчасовий будинок, намет.

І любителям кемпінгу, і істинним туристам, які віддають перевагу менш цивілізованому відпочинку, відчувають в собі сили і ентузіазм для пригод, потрібно подбати про те, щоб у дорозі їх супроводжував певний набір туриста – це речі, навіть без однієї з яких «дикий відпочинок» буде зіпсований, а часом і неможливий.

Набір обов’язкових речей може різнитися залежно від того, чи присутній автомобільний супровід чи ні.

Що потрібно мати при собі пішому туристу

Ночівля
Це перше, про що варто потурбуватися. Як мінімум це має бути спальний мішок, а як максимум це може бути намет – легкий, але міцний.

Взуття та одяг
Вибирати їх потрібно орієнтуючись на кліматичні особливості місцевості, на прогноз погоди. Обов’язково потрібно вибрати зручне взуття, це мають бути високі комфортні якісні кросівки, а ще краще шкіряні черевики з міцною гумовою підошвою. Необхідно кілька пар змінних шкарпеток, на випадок якщо взуття промокне. Здійснювати переходи краще в черевиках, а кросівки надягати на період стоянки, щоб просушити черевики. Одяг має бути повітропроникним, комфортним, достатньо теплим, краще мати декілька комплектів на різну погоду, але не переборщувати з кількістю – це все вага, яку доведеться нести на своїх плечах. Незайвим буде дощовик, а також накидка на сам рюкзак. Подбайте також про наявність головного убору – бандани або панами – краще без козирка, щоб не спотворювався огляд місцевості.

Особисті гігієнічні приналежності
Зубна щітка і зубна паста, туалетне і господарське мило, невеликий рушник, шампунь для волосся (в зручній упаковці), туалетний папір, засіб від укусів комах, крем для рук, антиперспірант.

Аптечка
Це те, на вазі чого не можна економити. У поході може статись що завгодно, при максимальному дотриманні правил безпеки необхідно подбати про те, щоб на випадок погіршення самопочуття була надана максимально можлива в даних умовах допомога. Аптечка туриста повинна включати в себе:
– широкі бинти – не менше двох упаковок;
– еластичний бинт – не менше 1 м;
– шприци – не менше 3-х штук;
– знеболюючі препарати і анальгетики – як мінімум аспірин, анальгін, а також звичні для вас спазмолітики;
– антисептичні препарати – йод, зеленка або перекис водню;
– марганцівка – нею можна знезаразити воду;
– лейкопластир – бактерицидний і простий;
– засоби для ШКТ, при отруєнні – активоване вугілля, регідрон і т.д.;
– засоби від застуди – таблетки для горла, від кашлю, жарознижуючі;
– препарати, необхідні вам за станом здоров’я (якщо людина знає про наявність хронічних захворювань);
– інше – доповнити аптечку можете препаратами, які вважаєте потрібними.

Кухонно-похідне начиння
Ніж (або кілька їх різновидів), кухоль, ложка, миска, сірники (у вологонепроникній коробці або в коробці, оберненій поліетиленом), кілька таблеток сухого пального, примус або газовий пальник. Згодиться невеликий казанок, ліхтарик, моток міцної мотузки, пластикова пляшка (оптимально на 2 літри), яку ви періодично будете поповнювати прісною водою. Стосовно їжі: звичайно, слід брати продукти, що не швидко псуються. Традиційно набором туриста вважаються крупи, консерви, сухарі, заварний чай, печиво і т.д.

Розваги
Коли відпочиваєте компанією, ввечері під світло багаття цікаво буде зіграти партію-другу в карти або інші дорожні ігри. Візьміть ручку (а краще маркер) і зошит – це стане в нагоді і для гри, і в побуті. Якщо не уявляєте похід без гітари, подумайте, чи не стане вона додатковим вантажем.

Документи і цінні речі
При собі необхідно мати документ, що засвідчує особу, а саме паспорт. Якщо подорожуєте і за кордон (не зайвим буде і при подорожі по рідній країні), подбайте про оплату страхового полісу – все-таки похід представляє собою певні ризики, застрахувати від яких себе варто. Фотоапарат зі змінними акумуляторами, мобільний телефон, а також GPS-навігатор (якщо немає його, подбайте про наявність карт, атласу, компаса) хоч і є досягненнями цивілізації, від яких ви, можливо, прагнете відпочити, але в поході знадобляться. Не забудьте взяти і гроші, необачно і безрозсудно розраховувати, що в дорозі вам не знадобиться ані копійки. Все це загорніть у целофановий пакет, щоб уберегти від промокання.

Що потрібно мати при собі туристу з автомобілем

Якщо ви подорожуєте на автомобілі, то це значно розширює коло ваших можливостей. Однак перенавантажувати транспортний засіб не варто.

Коли подорожуєте на автомобілі, напевно, можете дозволити собі ночівлю в наметі, а не в спальному мішку. Також виникає можливість ночувати в самій машині, тоді потрібно потурбуватися про матрац і подушку. Візьміть каремат, клейончастий навіс від дощу. Можете дозволити собі невелику різноманітність одягу та взуття. Візьміть не тільки кілька комплектів шкарпеток і натільної білизни, як у випадку з пішим походом, а й спортивний костюм, купальник (якщо передбачається можливість купання), шорти, светр і теплу куртку. Асортимент взуття урізноманітніть гумовими чобітьми – на випадок дощу або переходу через невелику водойму, вони можуть стати корисними, але не незамінними.

Автомобіль розширює можливості для розваг. Можете дозволити собі взяти рибальські снасті, більший асортимент дорожніх ігор, м’яч або фрізбі і вже точно гітару (якщо в компанії є хтось, хто вміє грати на ній). Похідне начиння можете урізноманітнити трохи більшою кількістю посуду, з кухонного начиння може дозволити собі переносний холодильник і термос, але все ще дотримуйтесь пильності при виборі продуктів. Похід – не місце для кулінарних витребеньок. Приємно побалувати себе юшкою або пловом, приготованими в котлі, можете взяти кілька палок сирокопченої ковбаси, але сири, молочні продукти та інші продукти, що швидко псуються краще забути на певний час.

Незайвими в арсеналі автотуриста будуть сокирка і лопатка (останню можна постаратися взяти і в піший похід), можливо, гасова лампа або свічки, каністра з бензином, додаткова ємність для води.

Розумно для початківця туриста відправлятися у свій перший похід з людиною досвідченою, бувалою, яка допоможе уникнути похибок і поширених помилок. Похід – це завжди різною мірою екстрим і ризик, а тому залиште своїм близьким вичерпну інформацію про те, куди вирушаєте, як часто будете виходити на зв’язок і коли плануєте повернутися. Уникайте подібних подорожей поодинці.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля