Головна | ЗДОРОВ’Я → Чому мерзнуть ноги. Причини холодних ніг

Чому мерзнуть ноги. Причини холодних ніг

Чому мерзнуть ноги. Причини холодних ніг

Ноги мерзнуть у всіх. Одна справа, якщо це відбувається через вплив низьких температур і зовсім інша, якщо вони холонуть в теплих і комфортних умовах.

Трохи анатомії

Нижні кінцівки є найбільш віддаленими частинами тіла, а тому доставити до них кров значно складніше, ніж до рук або голови. До того ж, в зоні ступень практично відсутня жирова клітковина, що забезпечує збереження організмом тепла. Дуже мало там і м’язових тканин, що зігрівають і допомагають утримати тепло. Зате площа поверхні шкіри, що бере участь в процесі тепловіддачі, у ступень досить велика.

Простіше кажучи, ноги (особливо їх ступні) виробляють тепла мало, а віддають його швидко і в великих кількостях.

Судинні причини холодних ніг

Венозний застій
Зачіпає як поверхневі, так і глибокі вени нижніх кінцівок. Ускладнюється тромбозом вен і їх запаленням (флебітом). Крім похолодання ніг спостерігаються набряки і болі, що виникають в нічний час або після фізичних навантажень.

Гіпертонія і гіпотонія
У разі зниженого артеріального тиску кровообіг в периферичних судинах істотно слабшає, а підвищений тиск призводить до спазму кровоносних судин, також погіршуючи кровопостачання нижніх кінцівок.

Вегето-судинна дистонія
При цьому захворюванні знижується адекватна реакція організму на зміну зовнішніх температурних умов. У результаті ширина судин змінюється з помітним запізненням, істотно погіршуючи кровообіг.

Анемія
Через низький рівень гемоглобіну в крові ускладнюється надходження кисню до клітин і тканин нижніх кінцівок, сповільнюючи в них обмінні і теплотворні процеси.

Цукровий діабет
Кровоносні судини (і великі, і малі) слабшають і стають крихкими, а тромбози, що виникають в результаті, погіршують їх прохідність. В особливо важких випадках живлення тканин ніг настільки погіршується, що може закінчиться гангреною.

Облітеруючий ендартеріїт
Недостатнє надходження крові (кисню і поживних речовин) до тканин нижніх кінцівок, внаслідок спазмів великих і дрібних артерій, призводить до замерзання ніг, появи сильного стискаючого болю в литкових м’язах, їх оніміння і судомних спазмів. Може призвести до омертвіння клітин і тканин ніг, що закінчується ампутацією як пальців, так і всієї кінцівки.

Несудинні причини холодних ніг

Гіпотиреоз
Уповільнення теплообміну відбувається через зниження швидкості протікання обмінних процесів, викликаного порушенням нормальної діяльності щитовидних залоз. Знижується апетит, погіршується запам’ятовування і сприйняття, падає інтерес до життя, з’являється перманентне почуття втоми.

Вікові зміни
Зниження здатності організму до терморегуляції відбувається на тлі зменшення обсягу підшкірної жирової клітковини і м’язової маси, погіршення кровообігу, уповільнення обміну речовин, гормональних змін і слабшання імунної системи.

Зневоднення і порушення електролітної рівноваги
Збільшення в’язкості крові призводить до уповільнення її циркуляції, а зниження рівня магнію і хлору в крові уповільнює перебіг обмінних процесів.

Набряк Квінке та кропив’янка
Істотні втрати тепла відбуваються за рахунок різкого розширення дрібних кровоносних судин.

Сепсис і інфекційно-токсичний шок
Температура в тканинах кінцівок знижується внаслідок спазмів судин і порушення мікроциркуляції.

Грижі міжхребцевих дисків, радикулоневрити, алкогольні та токсичні полінейропатії
Зазначені неврологічні захворювання призводять до вельми тривалого відчуття похолодання і оніміння в нижніх кінцівках.

Самостійно визначити, яке з захворювань стало причиною частого похолодання ніг, без клінічного обстеження практично неможливо. В разі, якщо вас стали турбувати ноги, що постійно мерзнуть, і вам постійно хочеться їх зігріти хоч чим-небудь, найкращим виходом із ситуації, що склалася буде відвідування лікаря.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля