Не підходить дієта
Навіть якщо на тій чи іншій чарівній дієті схудли десять ваших повних подруг, це не означає, що вам така дієта теж підійде. Кожен організм достатньо індивідуальний, тому і дієти на всіх діють по-різному.
Пора до дієтолога
Фахівець не просто допоможе скласти систему харчування, враховуючи всі нюанси організму, але і допоможе розібратися в такій проблемі, як «мало їм, але не худну». Справа в тому, що в кабінеті дієтологів є спеціальні муляжі їжі, за допомогою яких людина може показати, що вона припускає під словом «мало», а фахівець це оцінить.
Перетрудилися з фізичними навантаженнями
Посилено займаючись спортом і влаштовуючи багатогодинні інтенсивні заняття день за днем, ви можете домогтися зворотного ефекту – організм перейде на енергозберігаючий режим. Надлишкові силові вправи викликають збільшення маси тіла за рахунок збільшення м’язової маси, причому це не завжди пов’язано із зменшенням об’ємів.
Досвід попереднього схуднення
Якщо раніше ви вже проводили експерименти з дієтами, особливо з жорсткими і напівголодними, то могли порушити речовинний обмін, або організм виробив імунітет. Тепер він до останнього не буде віддавати ані грама. Таким чином, треба спочатку «розгойдати» процеси обміну та організувати грамотну систему харчування.
Неправильна мотивація
Якщо у вас буде хороша мотивація, то бажання з’їсти зайвого або пропустити тренування у вас не виникне, а якщо мотивація неправильна, то вас буде переслідувати вічне «не дуже-то й потрібно». Вагу скинути буде дуже важко, а ви непомітно для себе будете весь час з’їдати зайве і заборонене. З негативним настроєм буде все те ж саме.
Ефект «плато»
При схудненні рано чи пізно настає момент, коли вага завмирає, припиняючи зменшуватися. Таке явище називають ефектом «плато», і цей застій потрібен організму для того, щоб звикнути до нової ваги, і щоб шкіра трохи стяглася, ставши на місце. Якщо «плато» триває більше двох тижнів, організму можна допомогти подолати цей ефект: для цього необхідно наїстися всього, чого хочеться. Наїдатися можна 2-3 дні підряд, танцювати ночі на дискотеках або скасовувати тренування і весь день лежати на дивані.
Надмірна калорійність
Харчуватися можна правильно і з’їдати дійсно мало, ведучи при цьому пасивний спосіб життя, при якому організм витрачає калорії лише на підтримку процесів життєдіяльності організму. Вага при цьому якщо і буде зменшуватися, то дуже повільно, майже непомітно.
Нервове виснаження
Регулярні стреси, нервові ситуації і зриви, що виводять з рівноваги, теж можуть заважати скиданню зайвих кілограмів. Справа в тому, що в спробі захиститися від зовнішнього світу, організм створює захист з жиру, швидко його накопичуючи і з небажанням віддаючи. Сходіть до психотерапевта.
Недосипання
Цей фактор можна віднести до розділу стресових ситуацій, якщо ви постійно недосипаєте. Виснажений недостатнім сном організм починає вбирати енергію, якої не вистачає з їжі. Сон дуже важливий при схудненні, оскільки у сні організм витрачає калорії.
Гормональний збій
Якщо ви дотримуєтеся всіх правил, а вага все ніяк не зменшується, справа може бути в гормональному дисбалансі. Вам треба відвідати ендокринолога, оскільки дієта може завдати здоров’ю ще більшої шкоди.
Ви дійшли до межі
Кожна людина має певний поріг мінімально комфортної здорової ваги. Нижче цих показань опуститися досить складно, оскільки організм є своєрідним біокомп’ютером. І тут не працює аргумент, що колись давно ви важили значно менше. Це було колись, а зараз все може бути інакше. Звичайно, ви можете взагалі перестати їсти, як роблять хворі на анорексію люди, прагнучи дістати ефемерну у всіх сенсах вагу. Але чи хочете ви цього?