Головна | ЗДОРОВ’Я → Чим шкідливе сонце для шкіри

Чим шкідливе сонце для шкіри

Чим шкідливе сонце для шкіри

Для більшості людей літній період – це час набути красивої золотистої засмаги, вдосталь накупатися і погрітися під променями теплого сонця, яке є чудовим антидепресантом після довгої, сніжної зими. Люди з нетерпінням чекають часу, коли можна відпочивати на природі. Але надмірне перебування під променями сонячного світла, замість гарної засмаги, яка є природною захисною реакцією на ультрафіолет і сприймається клітинами шкіри, може призвести до несподіваних і неприємних наслідків для організму. Так чим же шкідливе сонце для шкіри?

Однією з найгостріших проблем, яку провокує вплив сонячних променів, є старіння шкіри. Його викликає сонячне світло, воно відбувається на рівні найтоншого шару клітин, які ущільнюються і стають грубими. Меланін нерівномірно розподіляється по шкірі, відбувається стискання еластину, починаються зміни колагенових структур, поступово руйнуються тканини, які тримають шкіру в тонусі, роблять її пружною і гладенькою. Після чого шкіра стає шорсткою і нерівною.

Під впливом сонячних променів шкіра стає тонкою і сухою, їй не вистачає вологи, а це веде до втрати пружності і утворення зморшок. Найбільш згубним є вплив сонячних променів на шкіру обличчя, особливо в області очей, оскільки там найбільш тонка шкіра і вона перша потрапляє під ультрафіолетові промені.

Часте перебування на сонці руйнує дрібні кровоносні судини та підтримуючі сполучні тканини, що призводить до уразливості і в’янення молодої шкіри. Це провокує появу захворювання – телангіектазія – поява судинної сітки, коли на шкірі розширюються і розтягуються судини. Найчастіше телангіектазія проявляється на носі або щоках.

Дуже великі дози ультрафіолету знижують імунітет і провокують появу злоякісних пухлин шкірного покриву, одного з найстрашніших наслідків перебування на сонці. Найбільш небезпечна – це меланома, вона має стрімкий розвиток. Менш злоякісні – карциноми, але все одно не варто забувати про їх загрозу. Сонячний ультрафіолет здатний накопичуватися при повторних впливах, що і призводить до вищевказаних захворювань.

З віком у людей від впливу сонячних променів з’являються пігментні плями. В залежності від кольору шкіри вони можуть бути чорними, блідо-коричневими або мати проміжний відтінок між цими двома кольорами.

Варто згадати про гулі і горбки, які з’являються від надмірного перебування на сонці. Зазвичай вони бувають червоного або коричневого кольору.

Також не варто забувати, що висока температура і активні ультрафіолетові промені призводять до сонячних і теплових ударів, опіків, що згубно позначається на шкірі, залишає сліди.

Як правильно засмагати

Щоб сонце приносило не шкоду, а користь шкірі і організму, необхідно дотримуватися деяких правил правильної засмаги:

• Засмагайте до 10 або після 16 годин, тоді промені мають найменшу активність і не шкодять шкірі, а ви зможете отримати гарну засмагу.

• За півгодини до виходу на вулицю наносьте сонцезахисні засоби, які мають UV-фільтри, використовуйте їх на пляжі.

• Засмагайте поступово, кожен день, збільшуючи перебування на сонці.

• Використовуйте спеціальні засоби після засмаги, оскільки вони допомагають відновити шкіру і зберегти набутий загар.

• Засмагайте в тіні, щоб уникнути сонячного і теплового ударів.

• Вживайте достатню кількість рідини.

• Після купання ополіскуйте тіло.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля