Головна | ЗДОРОВ’Я → Гімнастичний м’яч – універсальний тренажер

Гімнастичний м’яч – універсальний тренажер

Гімнастичний м’яч - універсальний тренажер

Сучасний ритм життя практично не дозволяє багатьом людям відвідувати фітнес-клуби, а численна побутова техніка, що полегшує домашню працю, призводить до зниження фізичної активності.
Результатом малорухливого способу життя є ряд захворювань. Це ожиріння, порушення роботи серцево-судинної і травної систем, хвороби опорно-рухової системи, а також неврологічні захворювання.
Для занять спортом і підтримки м’язів у тонусі деякі люди встановлюють вдома різні тренажери. Проте, як підказують назви спортивного інвентарю (велотренажер, гребний тренажер, тренажер для пресу, степпер), кожен з них сприяє зміцненню тільки певної групи м’язів. Щоб під час заняття було задіяно максимальну кількість м’язів, знадобиться фітнес-станція або універсальний тренажер.
Гімнастичний м’яч, спочатку створений для реабілітації хворих з травмами опорно-рухової системи, нині отримав популярність як найбільш ефективний засіб, сприяючий максимальній активізації м’язової системи.

Корисні властивості м’яча для фітнесу

М’яч для фітнесу використовують на заняттях у фітнес-клубах, в медичних установах в групах лікувальної фізкультури і для реабілітації.
Вправи з гімнастичним м’ячем сприяють поліпшенню роботи серця і органів дихання, розвивають гнучкість і рівновагу, допомагають виправити поставу, позбавляють від почуття втоми.
Благотворно впливають заняття на гімнастичному м’ячі і на організм вагітних, знімаючи почуття втоми з хребта і суглобів.
Основною перевагою гімнастичного м’яча є відсутність протипоказань до його використання. Фітбол рекомендують для занять спортом особам з варикозним розширенням вен, оскільки під час виконання вправ з м’ячем для фітнесу значно знижується навантаження на ноги.
Гімнастичний м’яч чинить терапевтичну дію на організм в цілому і на роботу внутрішніх органів зокрема. В результаті систематичних занять з тренажером покращується самопочуття, зміцнюється імунітет.
На відміну від традиційних занять аеробікою, вправи з фітболом не викликають почуття втоми.
Куля для фітнесу сприяє формуванню красивої постави і схудненню. Нескладні на перший погляд вправи вимагають роботи багатьох м’язів і примушують контролювати положення хребта.

Як вибрати м’яч для фітнесу

Нині виробники пропонують широкий асортимент гімнастичних м’ячів. Вони можуть відрізнятися не лише колірною гаммою, але також розмірами і якістю матеріалу. Якісний м’яч для занять аеробікою виготовлений з полівінілхлориду (ПВХ) і латексу. Матеріал, використовується не має бути пористим, інакше на м’ячі буде накопичуватися бруд і піт.
У спортивному магазині можна придбати фітболи діаметром 55, 65, 75 і 85 см. Розмір м’яча слід підбирати згідно зросту. Так, для осіб нижчих 150 см призначені тренажери діаметром 55 см, гімнастичний м’яч діаметром 65 см розрахований для занять особами, зріст яких складає 150-170 см. Далі на кожні 20 см зросту додаємо 10 см діаметру м’яча.
Поверхня правильно надутого м’яча під тиском руки повинна прогинатися на 2-3 см. Сильно накачаний м’яч нестійкий, і утримати рівновагу на ньому буде складніше, в той же час слабо накачаний фітбол не чинить на м’язову систему належного ефекту.
Вибираючи спортивний інвентар, потурбуйтеся про його безпеку. Як правило, фітбол витримує вагу від 200 кг і більше, що дозволяє виконувати на тренажері вправи з гантелями. Якісний м’яч для фітнесу оснащений системою Anti-Burst System, яка запобігає його розриву при сильному натиску.
Гімнастичні м’ячі для вагітних, а також осіб, які починають займатися фітнесом, наповнюють спеціальним матеріалом, який надає інвентарю стійкість під час експлуатації.
Масажний м’яч для фітнесу має на своїй поверхні шипи, що спричинять на м’язи інтенсивнішу дію, і тим самим посилюють кровотік до внутрішніх тканин і органів.

Гімнастичний м’яч для дітей

Дитячий гімнастичний м’яч відрізняється від аналогічного тренажера для дорослих своєрідним дизайном і меншою міцністю. Він має яскраве забарвлення і прикрашений барвистим принтом з мультиплікаційними героями.
Дитячі стрибуни мають менший діаметр і розраховані на вагу дитини.
Щоб малюкам було легше утриматися на тренажері, м’яч оснащений ручками, що нагадують за формою ріжки.

Зберігання фітболу

Купуючи гімнастичний м’яч, слід подумати, де зберігатиметься тренажер. Виробники не рекомендують залишати його поблизу джерел тепла. Пам’ятайте й про те, що гострі та колючі предмети можуть пошкодити його поверхню.
Слід зазначити, що гімнастичні м’ячі можна використовувати замість стільців під час роботи за комп’ютером, перегляду телепередач або читання книги.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля