Вібрація звуків створює енергетичні поля, що змушують резонувати кожну клітину нашого організму, в результаті чого змінюються фізіологічні процеси, що протікають у нашому тілі.
У стародавні часи цілителі і шамани могли визначити який ритм або тон потрібен людині, тому лікування музикою і співом було ефективним. Зараз деякі з цих знань відновлені і з успіхом використовуються при лікуванні різних хвороб.
Музичні рецепти
Намагаючись з’ясувати всю повноту впливу музики на людину, вчені визначили, що позитивний лікувальний ефект дає саме класична музика.
Чудово знімають стрес твори Шопена, Шумана, Чайковського і Шуберта, а так само старовинні російські романси.
Підвищити працездатність і підняти настрій допоможуть джаз, блюз і соул.
Позбавляють від дратівливості і нервозності «Кантата № 2» і «Італійський концерт» Баха, «Симфонія» Гайдна, «Місячна соната» Бетховена.
Заспокоюють і розслаблюють – «Аве Марія» Шуберта, «Місячне сяйво» Дебюссі, «Колискова» Брамса, вальси Штрауса, прелюдії і мазурки Шопена.
Нормалізують кров’яний тиск і налагоджують роботу серцево-судинної системи – «Концерт ре-мінор» для скрипки Баха, «Весільний марш» Мендельсона, «Ноктюрн ре-мінор» Шопена.
Знімають головний біль – «Угорська рапсодія» Ліста, «Фіделіо» Бетховена, полонез Огінського.
Допомагають заснути – «Мрії» Шумана, «Сумний вальс» Сібеліуса, «Пер Гюнт» Гріга, п’єси Чайковського.
Лікує гастрит – «Соната № 7» Бетховена.
Полегшує напади епілепсії – «Соната К448» Моцарта.
Позбавляють від алкоголізму та тютюнопаління – «Місячна соната» Бетховена, «Аве Марія» Шуберта, «Заметіль» Свиридова, «Лебідь» Сен-Санса.
Правила музикотерапії:
– сеанси проводять рано вранці або пізно вночі;
– під час сеансу людина не повинна відчувати почуття голоду;
– тривалість сеансу не більше 30 хвилин;
– не більше 2-х сеансів на день з перервою не меншою 3-4 години;
Пам’ятайте, музикотерапія не заважає лікуванню медичними засобами, а прийом медикаментів не заважає музикотерапії, тому, якщо лікар призначив вам якісь ліки, то припиняти їх прийом не слід. Приступайте до музикотерапії і, коли настане поліпшення, лікар сам скасує своє призначення за непотрібністю.
Наявність чи відсутність музичного слуху не є перешкодою для досягнення бажаного медичного результату при музикотерапії, тоді як упередження, неприйняття чи відторгнення – сильний стримуючий фактор.
Астрологічні ноти
Така музика складається з елементів, характерних для кожного знаку Зодіаку, а її звуковий візерунок включає у себе тоно-ритмічні елементи. Періодичне прослуховування «своєї» мелодії повертає людину на вказаний долею, саме її життєвий шлях. І в результаті повертається втрачене здоров’я й приходить життєвий успіх.