Головна | ЗДОРОВ’Я → Найбільш популярні та найкорисніші каші

Найбільш популярні та найкорисніші каші

Найбільш популярні та найкорисніші каші

Всі ми знаємо, що каші дуже корисні та поживні. Їх бажано вживати хоча б один раз на день. Чим же так корисні каші? По-перше, вони містять багато харчових волокон, що стимулюють роботу кишечнику і очищують організм від шкідливих речовин. По-друге, в кашах містяться поживні вуглеводи, рослинні білки та жири. До того ж каші містять корисні вітаміни (особливо групи В) і мінеральні речовини (фосфор, залізо, калій, магній, кальцій). Ну і, зрештою, каші просто дуже смачні!

Гречана каша

Вона дуже багата вітамінами, особливо групи В, мінеральними речовинами (магній, калій, кальцій, залізо, фосфор), а за кількістю вуглеводів, білків і жирів перевершує інші крупи. Вітаміни групи В допомагають впоратися зі стресами і безсонням, а заодно і відповідають за хороший стан шкіри, волосся і нігтів. Залізо сприяє кровотворенню і тому гречана каша корисна при анемії. Калій нормалізує артеріальний тиск, кальцій необхідний для міцних кісток і зубів. Її білки за своїм амінокислотним складом вважаються найбільш повноцінними. Гречка багата лецитином, що корисно при захворюваннях печінки. Також гречка виводить шкідливий холестерин з організму. Необхідна в дієті хворих серцево-судинними захворюваннями і цукровим діабетом. Для збереження корисних властивостей каші рекомендують не додавати до неї цукор і не варити на молоці. Добре поєднується з овочами, грибами, маслами. Дітям радять з 6 місяців.

Рисова каша

Вона, як і гречка, містить багато вітамінів групи В, а також фосфор, калій, кальцій, магній. Рис, особливо коричневий, багатий клітковиною, яку іноді ще називають мітлою для кишечнику. Рис – хороший сорбент і підходить для очищення організму. Сприятливий вплив рис справляє і на нервову систему. Слід зазначити, що краще рисову кашу готувати з нешліфованого (дикого рису) – тільки в такому зберігаються всі вітаміни та мінерали. Пропарений рис корисний для людей, які мають проблеми з травленням (наприклад, страждають розладами шлунка). У такого рису особливо виражена скріплювальна дія. Та от людям з надмірному вагою пропарений рис їсти протипоказано. Рис добре поєднується з молоком, м’ясом, овочами, фруктами. Щоб зберегти максимум корисних речовин у рисі, необхідно при приготуванні дотримуватися наступних правил:
– заливати рис киплячою водою у відношенні 2:3;
– при приготуванні закривати щільною кришкою;
– варити 12 хвилин (3 хвилини – на сильному вогні, 7 хвилин – на помірному, 2 хвилини – на слабкому);
– після приготування дати настоятися під закритою кришкою ще 12 хвилин.

Вівсяна каша

Вівсяна крупа, геркулес (пропарені та сплющені зерна вівса) містить багато рослинного жиру і тому найбільш калорійна. Також до неї входять вітаміни групи В, каротин, вітамін К, калій, магній, фосфор, залізо, хром, марганець, цинк, нікель, фтор, йод. Вівсянка містить багато клітковини, що необхідно для роботи кишечнику. Сприяє виведенню шкідливих речовин з організму, нормалізує травлення. Регулярно вживаючи вівсяну кашу, можна позбутися шлунково-кишкових хвороб. Вівсяна каша насичує енергією, тому її і радять їсти вранці. Але те, що англійці їдять її майже щоранку – це явний перебір. Організм перенасичується одним і тим же продуктом (яким би корисним він не був) і потім просто не сприймає його та погано перетравлює. Вівсяна каша добре поєднується з молоком. Дітям рекомендують давати після року, тому що вона містить глютен та може викликати порушення травлення і алергічні реакції.
Візьміть до уваги: готовий геркулес ні в якому разі не можна промивати – змивати слиз, який утворюється при варінні. Справа в тому, що вівсянка сама по собі має властивість підвищувати кислотність, а слиз якраз і захищає стінки шлунку від впливу цієї кислоти. Тому тільки в такому вигляді вівсянка найкраще сприймається організмом.
Крім каші надзвичайно корисний всім відомий САЛАТ КРАСИ з вівсянкою:
2 ст.л. вівсянки заливають на ніч кип’яченою водою, зранку додають терте яблуко, моркву, подрібнені горіхи і родзинки, заправляють йогуртом, ложкою меду і соком лимона.

Пшоняна каша

Пшоняна крупа виготовляється з проса. Вона багата мінеральними речовинами, особливо калієм і магнієм, так необхідними для роботи серця, і вітаміном РР. Також у складі пшоняної крупи багато корисних мікроелементів: цинку, міді, марганцю. Пшоно має здатність виводити з організму токсини і допомагає нормалізувати кров’яний тиск. Тому така каша корисна при захворюваннях серцево-судинної системи. Але варто звернути увагу на те, що пшоняна каша погано сприймається організмом людей, які мають проблеми з підшлунковою залозою і шлунком.

Перлова каша

Перловка в невеликій кількості містить вітаміни групи В, клітковину, білки і вуглеводи. Тому вона не є найбільш цінним продуктом. Але перлова крупа містить лізин – амінокислоту, яка бореться з вірусами та мікробами. Також вона допомагає при запорах, сприяє поліпшенню травлення, надає сили й енергії організму. Дітям її не рекомендують. Має деякі особливості приготування:
перловку необхідно попередньо замочувати на 10-12 годин, після закипання потрібно залишати її на водяній бані ще на 5-6 годин.

Манна каша

Манка – це високоочищена й дуже мілко подрібнена пшениця. У ній не так багато корисних речовин і клітковини, але вона швидко готується та сприяє збільшенню у вазі. Добре впливає на шлунково-кишковий тракт. Маленьким дітям її зазвичай не рекомендують, оскільки вона погіршує всмоктування вітаміну Д і заліза, а також містить глютен, який перешкоджає розпаду вуглеводів в організмі.

Кукурудзяна каша

Кукурудзяна крупа містить вітаміни В1, В2, С, РР, а також каротин (провітамін А). Вона здатна в деякій мірі знижувати бродіння в кишечнику, а через високий вміст клітковини може виводити з організму шкідливі речовини. Містить й незамінні амінокислоти – лізин і триптофан.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля