Ми поспішаємо урізноманітнити свій раціон, м’ясними та рибними, молочними та зерновими продуктами, фруктами та овочами. Хтось довіряє певним торговим маркам, хтось орієнтується виключно на свій смак і реакцію організму на той чи інший продукт. Однак більшість товарів для масового споживання містять в собі бомби уповільненої дії – це горезвісні «Е-…», за цифровим кодом яких ховаються небезпечні консерванти, підсилювачі смаку й канцерогени. Може здатися, що рідкісні, поодинокі випадки споживання такої їжі не несуть значної шкоди організму, проте це не так. Ці речовини – «повільні вбивці», через роки і десятиліття вони можуть спровокувати важковиліковні, а то й смертельні захворювання, серед яких ракові пухлини і настільки популярні в наш час інфаркти та інсульти. Ні за яких обставин не купуйте в супермаркетах продукти, у складі яких зазначені:
• Підсилювачі смаку: глутамат натрію E-621 і Е-326 – це хімічні речовини, що додаються в найрізноманітніші продукти з метою викликати у людини звикання і бажання знову покуштувати ці «ласощі». Їх можна знайти як у складі чіпсів та інших снеків, так і в солодощах, ковбасних виробах та іншій заводській продукції.
• Цукрозамінники: ацесульфам Е-950, аспартам Е-951, цикламат Е-952, ксиліт Е-967, сорбіт Е-420 – порушують функціонування ШКТ, володіють значним жовчогінним ефектом (у людей із захворюваннями жовчовивідних шляхів провокують загострення), прискорюють розвиток ракових клітин, провокують ниркову недостатність. Додаються в солодощі (що здешевлює їх вартість у порівнянні з використанням натуральних підсолоджувачів) і газовані напої.
• Транс-жири – різновид ненасичених жирів специфічної структури, яка утворюється в процесі гідрогенізації твердих жирів з рідких рослинних (низьких за вартістю). У результаті виходить спотворена молекулярна структура, такі жири мають властивість вбудовуватися в клітини людського організму, порушуючи клітинний метаболізм нехарактерними і неприродними сполуками. Є накопичувачами токсинів, перешкоджають повноцінному харчуванню та розвитку нормальних клітин. Продукти, що містять транс-жири: маргарин, м’які масла, мікси вершкових і рослинних олій, рафінована рослинна олія, майонези і кетчупи, продукція фаст-фуд, заморожені напівфабрикати, снеки, кондитерські вироби з використанням кулінарного жиру.
З надмірною обережністю необхідно ставитися до наступних товарів, що перебувають на вітринах магазину:
• Малосольний оселедець в пластикових контейнерах – повинен зберігатися виключно в олії. В іншому випадку існує ризик додавання до нього уротропіну, добавки на основі аміаку і формальдегіду.
• Слабосолена рибна ікра – не може зберігатися досить довго, а тому в неї додається той же уротропін або йому подібні речовини на основі формальдегідів. Необхідно купувати або заморожену, або сильносолену ікру.
• Крабові палички – крабова есенція (яка не містить ані грама крабового м’яса).
• Солодкі кукурудзяні палички і пластівці – вони виготовляються при високій температурі, а цукор горить при 140°С, тому використовується його замінник цикламат натрію.
• Каші та крупи з ароматизаторами і барвниками.
• Імпортна картопля, солодкий перець, полуниця, кавуни не в сезон – найчастіше вони, хоча й інші фрукти та овочі також, стають плодом генних модифікацій.
• Консервовані кукурудза і зелений горошок.
• Джеми і мармелад – це абсолютно ненатуральні продукти, результати хімічного виробництва, потужні антиокислювачі.
• Льодяники – виробляються з концентрованої хімічної есенції.
• Продукти швидкого приготування – розчинні солодкі напої, супи, пюре і вермішелі.
• Сирокопчені ковбаси і в’ялена риба – в ковбаси переважно додають сою або м’ясні відходи (шкурки, жири, сало), неодмінно підсилювачі смаку і кольору. Натуральні процеси копчення нині замінюються використанням коптильних рідин на основі формальдегіду.
• Молочні продукти тривалого терміну зберігання – для тривалості зберігання використовуються спеціальні властивості асептичної упаковки, що містить антибіотики.
• Кекси, рулети, цукерки, тістечка – такого роду, фабричні солодощі виробляються з довжелезним строком зберігання, з використанням барвників, підсилювачів смаку, замінниками натуральних смаків. Вони надзвичайно калорійні, абсолютно безкорисні, а то й шкідливі, знову ж таки викликають звикання.
• Солодкі газовані напої – суцільний концентрат цукру, квінтесенція газів і хімічних речовин, що імітують натуральний смак.
• Соки в пакетах – вони ненатуральні, це концентрат.
• Ароматизовані чаї – до складу більшості з них входить лимонна або апельсинова кислота, або інші ароматизатори, що не мають нічого натурального. Дуже швидко викликають звикання.
• Рафінована, дезодорована рослинна олія – обробка рослинних олій на виробництві дуже часто відбувається за допомогою процесів, що змінюють молекулярну структуру жирів.
Всі вище перераховані продукти необхідно виключити зі свого меню, знайти їм корисні аналоги, це нескладно. Прагнути споживати ці продукти рідше також варіант, однак і в такому випадку речовини, що містяться в них, важко виводяться з організму і можуть становити загрозу для нього протягом багатьох років.