Головна | ЗДОРОВ’Я → Нейробіка. Як тренувати мозок

Нейробіка. Як тренувати мозок

Нейробіка. Як тренувати мозок

День у день виконуючи одну і ту ж роботу, нам стає важче зосередитися на новому: пам’ять слабшає, концентрація уваги падає, а деякі речі й зовсім залишаються незрозумілими… Щоб цього не відбувалося, мозок потрібно тренувати. Пропонуємо ознайомитися з технікою нейробіки.

Що таке нейробіка?
Нейробіка – це розумова гімнастика, аеробіка для мозку, спрямована на покращення розумової діяльності. Термін був введений Лоуренсом Катцем і Меннінгом Рубіном зі США. Вони ж і розробили особливу розумову зарядку.

Кому корисна?
Нейробікою необхідно займатися всім:
– дітям – щоб вчитися зосереджуватися і засвоювати нові матеріали;
– дорослим – щоб підтримувати свій мозок в тонусі і запобігти погіршенню пам’яті.

Техніка
Розумові здібності погіршуються тому, що між нервовими клітинами головного мозку погіршується зв’язок. Колись вважалося, що клітина мозку, яка одного разу дала збій не відновлюється, але зараз це твердження спростоване. Виявляється, нервові клітини, а також клітини головного мозку, можна відновити в під час регулярних розумових тренувань.

Вправи для стимуляції роботи мозку

Нове оточення
Сходіть туди, де ви ще ніколи не були чи куди заходите дуже рідко. Це може бути новий великий парк або ювелірний магазин у сусідньому районі.

Нові запахи
Купіть пляшечки з ефірними маслами чи будь-які ароматизовані предмети. Щоранку, як тільки прокинулися, вдихайте новий запах – це дозволить «розбудити» мозок.

Закриті очі
Увечері не вмикайте світло в квартирі – ходіть по кімнатах по пам’яті. Ця вправа підвищить увагу і концентрацію.

Зміна робочої руки
Чистіть зуби не робочою рукою, а тією, яка менш активна: якщо ви правша, чистіть зуби лівою рукою.

Новий гардероб
Носіть різні речі. Вчені довели, що в залежності від одягу людини змінюються не тільки її відчуття, а й спосіб думок.

Нова дорога
Ходіть на роботу (в магазин) новою, незнайомою дорогою. Навіть якщо новий шлях буде довший, нічого страшного.

Впевненість у собі
Будьте впевненішими в собі. Навіть якщо вам пропонують роботу, в якій ви не дуже розбираєтеся, погоджуйтеся. Мозок швидко активізується, коли ви не зовсім точно знаєте, що робити.

Нестандартні відповіді
Відповідайте на стандартні запитання нестандартно. Відмовтеся від стереотипів.

Монети
Навчіться розрізняти монети різного номіналу тільки пальцями.

Нові журнали
Вибирайте ті журнали і газети, на які зазвичай не звертаєте уваги. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся модою, купіть журнал про економіку. Досить час від часу міняти тему того, що читаєте.

Вправи для розвитку пам’яті

Скажіть собі: запам’ятай це!
Наприклад, якщо вам представили незнайому людину, промовите про себе її ім’я та накажіть собі його запам’ятати. Так ви несвідомо переведете цю інформацію в статус більш важливої.

Знайдіть мотивацію
Спробуйте уявити, чим людина, ім’я якої потрібно запам’ятати, може бути корисною вам у майбутньому? Пошук мотивації буде стимулювати роботу мозку, і запам’ятати ім’я буде легше.

Асоціюйте
Виберіть 10 нерухомих предметів у вашому будинку чи офісі. Запам’ятайте їх у певній послідовності (для цього потрібно виявити закономірність). У майбутньому, коли потрібно буде запам’ятати який-небудь список, асоціюйте кожен пункт списку з цими предметами. Коли потрібно буде згадати список, просто пройдіть очима по 10 обраним предметам.

Вивчайте іноземні мови
Це безпосередньо активізує пам’ять і розвиває асоціативне мислення.

Запам’ятовуйте номери телефонів
Для початку вивчіть номери телефонів, в тому числі й стільникових, тих, з ким ви спілкуєтеся найчастіше. Потім приступайте до запам’ятовування номерів менш важливих людей.

Намагайтеся внести у своє життя більше різноманітності! Активне, повне нових відчуттів та емоцій життя не дозволить вам занудьгувати і збереже ясність розуму на довгі роки.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля