Головна | ЗДОРОВ’Я → Основні принципи сухого голодування

Основні принципи сухого голодування

Основні принципи сухого голодування

Як і будь-який інший процес очищення організму, сухе голодування призводить до оздоровлення і омолодження організму. З нього виводяться накопичені в процесі життєдіяльності речовини, які не тільки не потрібні йому, але ще й шкідливі для нього.

Сухе голодування – це метод лікувального голодування. Воно може бути або м’яким, або жорстким. М’який метод не виключає можливості застосування водних процедур, при яких частина шлаків виводиться через шкіру людини. Жорсткий же виключає навіть просте полоскання порожнини рота.

Переваги сухого голодування

Переваги цього виду очищення організму перед іншими в тому, що включаються всі його резерви, щоб домогтися оздоровлення й омолодження. У цей момент він шукає не лише харчування, але й воду для своєї життєдіяльності і жири розщеплюються значно швидше.

Щоб правильно провести цю процедуру, необхідна обов’язкова консультація фахівця. Справа в тому, що тривале жорстке сухе голодування протипоказане при будь-яких захворюваннях організму й неприпустиме вагітним і дітям. Його рекомендується проводити протягом 2-3 діб, хоча багато хто воліє все ж таки 5-7 діб.

У природі не існує двох однакових людей, а це значить, що й підхід до процедури повинен бути різним і ні в якому разі не повинно бути жорсткого обмеження строків голодування.

Підготовка до сухого голодування

Людина, що приступає вперше до такого методу очищення організму, повинна обов’язково орієнтуватися на своє самопочуття і у випадку ускладнень негайно вийти з голодування під наглядом лікаря.

Важливим моментом підготовки до сухого голодування є психологічне, емоційне налаштування на позитивний результат майбутньої процедури. Також дуже важливо в цей момент знати, на скільки людина готова фізично.

Підготовка до проведення методу сухого голодування займе приблизно два тижні, протягом яких необхідно повністю кинути палити, слід відмовитися від вживання алкоголю, солі, цукру, кави, червоного м’яса.

Необхідно включити в раціон харчування рослинну їжу (капусту, картоплю, буряк, крупи), куряче м’ясо, яйця, мінеральну воду без газу. Тому кращими термінами проведення очищення організму сухим голодуванням є час Великого і Різдвяного постів.

Майте на увазі, що в підготовчий період споживані продукти повинні бути в достатній мірі збагачені мікроелементами, але їх не повинно бути більше норми.

Напередодні початку голодування, крім прийняття звичайної їжі, необхідно випити якомога більше води, додавши в неї лимон, або трохи меду.

Сухе голодування

Практично без проблем проходить початковий період голодування. Звичайні навантаження не викликають труднощів, але від великих фізичних навантажень краще відмовитися. Намагайтеся не стомлюватися і не піднімайте важких речей.

Поява слабкості можлива на третій-четвертий день. Спрага може з’явитися на шостий день. Якомога довше перебувайте на свіжому повітрі і намагайтеся менше говорити. Прогулянки корисні і на завершальному періоді голодування.

Від споживання лікарських препаратів у період голодування слід утриматися.

У будь-якому випадку необхідно контролювати самопочуття і при перших ознаках появи нестандартної ситуації припиняйте голодування.

Можлива затримка випорожнення до чотирьох днів, але як тільки ви припините голодування, протягом десяти годин все має нормалізуватися.

Вихід із сухого голодування

При виході з процедури сухого голодування спочатку необхідно обов’язково випити склянку чистої джерельної води.

Далі необхідно з’їсти невелику кількість тваринного білка малої жирності, а краще зовсім знежиреного. Це може бути 1 ст.л. сиру, або 2-3 столові ложки кефіру. Споживані продукти не повинні бути піддані тепловій обробці. Це дуже важливо, навіть якщо в організмі достатньо вітамінів групи В.

Необхідно пам’ятати, що на початковій стадії виходу з процедури голодування, їжа повинна містити багато білків і кальцію: овочі і каші. Однак, якщо вихід з голодування викликає труднощі, краще їсти тільки каші.

У цей час відмовтеся повністю від цукровмісних продуктів і жирів, у тому числі і від рослинних олій. Вживання цих продуктів ускладнює роботу печінки та підшлункової залози.

Їжте потроху кожні дві години, ретельно пережовуючи їжу. Ні в якому разі не порушуйте обсяг і склад з’їденого, оскільки це обов’язково негативно позначиться на роботі підшлункової залози та печінки. Порції збільшуйте поступово.

Не допускайте в цей період споживання смаженого, солоного, маринованого, продуктів з високим вмістом спецій. Контролюйте вміст вітамінів C, D, A в тих продуктах, якими ви харчуєтеся. Споживання рідин залежить від вашого самопочуття і бажання.

Період виходу з голодування повинен бути не менше самого періоду сухого голодування, тому що це дуже небезпечний і важливий період у всьому процесі очищення організму за допомогою сухого голодування.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля