Головна | ЗДОРОВ’Я → Печія. Причини печії та її профілактика

Печія. Причини печії та її профілактика

Печія. Причини печії та її профілактика

Якщо через деякий час після їжі у вас з’являються пекучі, болісні відчуття за грудиною, які можуть поширюватися до задньої сторони глотки і навіть зачіпати щелепи, швидше за все ви страждаєте від печії.

Причини печії

У шлунку кожної людини міститься кислота, яка сприяє травленню їжі. Між шлунком і стравоходом розташована м’язова перегородка, що пропускає їжу в шлунок. Але внаслідок різних патологій ця перегородка може працювати «в зворотному напрямку», і тоді кислий вміст шлунку повертається в стравохід, провокуючи печію.

Порушення роботи перегородки може бути викликане багатьма чинниками: надмірним вживанням гострої чи жирної їжі, часнику, м’яти перцевої, шоколаду, спиртних, газованих і кофеїновміщуючих напоїв, курінням, наявністю грижі стравохідного отвору, прийомом деяких лікарських препаратів, у тому числі аспірину. Певну роль може відігравати вік, погане травлення чи зараження пілоричним гелікобактером – бактерією, що викликає виразку шлунку. Для всіх випадків характерні одні й ті ж симптоми – запалення і подразнення слизових оболонок шлунку.

Ознаки печії можуть бути викликані більш серйозними, в тому числі серцевими захворюваннями.

Обов’язково зверніться до лікаря в тому випадку, якщо страждаєте від неї частіше трьох-чотирьох разів на тиждень. Сильна постійна печія – перша ознака рефлюксу. Це захворювання провокує патологія нижнього сфінктеру стравоходу, в результаті чого відбувається регулярний зворотний викид вмісту шлунку. Іноді рефлюкс супроводжується задишкою, кровотечею, утрудненням процесу ковтання, порушенням травлення, втратою ваги. При неправильному лікуванні може розвинутися рак стравоходу.

Ще один привід звернутися до лікаря при хронічних симптомах печії – наявність факторів ризику: ожиріння, діабету, гіпертонії, випадків серцевих захворювань у родині.

Якщо окрім ознак печії ви відчуваєте біль в області серця, що супроводжується слабкістю, задишкою, нудотою, блювотою, посиленим потовиділенням чи втратою свідомості – викликайте швидку допомогу. Ці симптоми характерні для серцевого нападу.

Позбавляємося від печії

Тимчасово полегшити печію допоможе звичайна, не м’ятна жувальна гумка. Слина, що виділяється в процесі жування, містить луг, який в свою чергу нейтралізує кислоту. Крім того в слині міститься особлива речовина, що сприяє росту клітин епідермісу і загоєнню пошкоджених стінок стравоходу.

Також тимчасове полегшення може принести склянка прохолодної води. Вода розбавить шлунковий сік і змиє кислоту зі слизових оболонок стравоходу.

Кращі ліки проти печії – антацидні препарати. Вони володіють обволікаючим, заспокійливим ефектом. Хімічні речовини, що містяться в цих препаратах, миттєво нейтралізують кислоту.

Корисні та шкідливі продукти
Фермент, що знімає подразнення шлунку, міститься в плодах папайї. Свіжий фрукт можна замінити жувальними таблетками з папаїном.
При печії також допомагає суміш з двох столових ложок хлорофілу з половиною чашки соєвого молока. Приймати розчин слід два-чотири рази на день протягом двох тижнів. На відміну від соєвого, коров’яче молоко під час травлення сприяє утворенню великої кількості кислоти, тому при печії від нього краще відмовитися.

Профілактика печії

Намагайтеся не переїдати. Повний шлунок тисне на нижній сфінктер стравоходу, в результаті чого він відкривається. Цей процес сприяє розвитку печії. З цієї ж причини не потрібно наїдатися на ніч. Їжте повільно, невеликими порціями, ретельно пережовуйте їжу.

Щоб перетравити шматки великого розміру, шлунок виділяє велику кількість кислоти. Подрібнена їжа знижує ступінь кислотності шлункового соку.

Включіть у свій раціон продукти, що містять крохмаль: картопля, рис, макарони. Складні вуглеводи поглинають кислоту, що виділяється шлунком.

Кидайте палити, оскільки нікотин розслабляє захисну перегородку між шлунком і стравоходом, стимулює виділення кислоти, пригнічує утворення слини.

Якщо ви є прихильником нетрадиційної медицини і позитивно ставитеся до траволікування, то майте на увазі, що при печії добре допомагають солодка, імбир, корінь алтея, в’яз іржавий і подорожник.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля