Не всяка погода – благодать. Принаймні не для всіх. Наприклад: навіть відносно здорові молоді жінки у 4 рази частіше, ніж їхні ровесники-чоловіки, страждають від підвищеної метеочутливості (метеопатії). Причому погане самопочуття через примхи погоди – не короткочасний збій у стані здоров’я через зміну вологості повітря, атмосферні коливання, магнітні бурі на Сонці, кліматичних умов і т.д. Вся проблема полягає в нас самих. Захисні сили організму знижують малорухливий спосіб життя, постійні перевантаження на роботі, зайва вага, ендокринні порушення, хронічні захворювання. Втім, не лише вони.
Загадковий діагноз
Останніми роками на прийом до лікаря часто приходять люди з порівняно новим діагнозом – метеоневроз. Це така форма невротичного розладу, при якій людина під впливом навіть щонайменших погодних коливань почуває себе не у своїй тарілці. Вранці було похмуро, а до полудня розпогодилося? Біда! Голова розколюється, з’являється задишка, частішає серцебиття. При цьому медичні прилади жодних відхилень від норми не фіксують. Як правило, тут без допомоги невролога не обійтися.
Проте підвищити опірність організму і зменшити метеозалежність можна і самостійно.
• Щодня вранці і ввечері в будь-яку погоду здійснюйте нехай і короткі, але енергійні прогулянки на свіжому повітрі.
• Одягайтеся яскравіше. Червоний, помаранчевий, жовтий, зелений кольори підвищують життєвий тонус, заряджають бадьорістю і оптимізмом. Переконайтеся в цьому на власному досвіді.
• Розпочинайте ранок з контрастного душу. Спочатку вода має бути приємної для вас температури, потім постійте під струменем прохолодної води 5-10 с. Зробіть 2-3 контрасти. Після душу енергійно розітріться банним рушником чи махровою рукавичкою.
• Заварюйте чай з плодів шипшини, калини і листя шавлії (усі компоненти візьміть в рівних частинах). Залийте 1 ст. ложку подрібненого збору склянкою окропу, дайте настоятися півгодини, процідіть. Пийте настій, додавши 1-2 краплі олії обліпихи і мед за смаком.
• Вечорами приймайте ванну з лікувальними травами – сухоцвітом, ромашкою і чередою. Насипте трави в мішечок з щільної тканини і опустіть в теплу воду. Поніжтеся у ванні 15-20 хв. Профілактичний курс складає 10-12 ванн 2-3 рази на тиждень.
• Не забудьте про точковий масаж. Знайдіть точку на тильній стороні кисті біля основи складочки (вона з’являється між притиснутими великим і вказівним пальцями). Акуратно помасажуйте її за годинниковою стрілкою.
• Зверніться за допомогою до аромотерапії. Прогнати безсоння допоможуть ефірні олії материнки, лаванди, ванілі. Впоратися з поганим настроєм під силу бергамоту, лимону, апельсину, грейпфруту, кипарису, ялиці. Нормалізувати тиск при гіпертонії допоможе олія іланг-ілангу, герані, ялівцю, розмарину, фенхелю.
• І головне – вчіться у будь-якій погоді знаходити плюси! На вулиці ллє як із відра? Чудовий привід, щоб залишитися вдома, подивитися улюблену комедію або влаштувати романтичну вечерю.