Головна | ЗДОРОВ’Я → Природні жіночі виділення: що таке норма?

Природні жіночі виділення: що таке норма?

Природні жіночі виділення: що таке норма?

Виділення з жіночих статевих органів характерні для здорового організму, але грань між нормою і патологією досить розпливчаста. Кожній жінці репродуктивного віку, для того щоб вчасно зреагувати на проблему, треба мати уявлення про норму.

Функція природних вагінальних виділень полягає в тому, щоб зволожувати стінки піхви і захищати статеві органи від патогенної мікрофлори. У такому середовищі утворюється нормальна жіноча мікрофлора, що складається з декількох різновидів найчастіше молочнокислих бактерій. Саме вони і продукти їх життєдіяльності обумовлюють кисле середовище виділень з піхви.

Структура, колір і запах вагінальних виділень залежать від безлічі факторів (вік, гормональний фон, особливості ведення статевого життя), але в першу чергу від часу менструального циклу.

Якщо говорити загалом, то нормальні вагінальні виділення повинні бути рідкими, білуватого або злегка жовтуватого відтінку, зі слабо вираженим кислуватим запахом. Такі виділення ні в якому разі не повинні супроводжуватися сверблячкою, печінням та іншим дискомфортом, почервонінням і набряком шкіри або слизової оболонки статевих органів – будь-яка подібна зміна вказує на розвиток патології.

Характеристики природних жіночих виділень змінюються в залежності від того, яка фаза менструального циклу визначається. Різниця очевидна в першій половині циклу, в період овуляції яйцеклітини (кілька днів у середині циклу), у другій половині циклу і безпосередньо напередодні початку менструації.

Для першої фази менструального циклу характерні – нерясні виділення (кілька мілілітрів на добу, що можна охарактеризувати як слід на білизні діаметром до декількох сантиметрів), за консистенцією нагадують воду або слиз, допустимі невеликі домішки у вигляді дрібних грудочок (до 2 мм в діаметрі), безбарвні або біло-жовтуватого відтінку, зі злегка кислуватим запахом.

Період овуляції, а це найчастіше екватор менструального циклу, характеризується збільшенням обсягу виділень до 4-5 мілілітрів на добу. Вони стають більш в’язкими і тягучими, набувають білого, бежевого, жовтуватого кольору.

Для другої фази менструального циклу характерні – зменшення об’єму (порівняно з днями овуляції) і загусання, тепер виділенням може бути властива кремоподібна або киселеподібна консистенція.

Напередодні менструації виділення знову стають більш рясними і сильно вираженими.

Такі циклічні зміни вагінальних виділень властиві кожному жіночому організму, але існують деякі, також непатологічні, відхилення від норми. Пов’язані вони з певними чинниками.

Початок статевого життя чи його відновлення після тривалої паузи. Нові обставини визначають реакцію статевої системи. Виділення, що посилилися не повинні супроводжуватися ні дискомфортом, ні сверблячкою. Вони не повинні набувати будь-якого іншого забарвлення, що відрізняється від натурального (наприклад, домішки крові). Дефлорація супроводжується кровотечею (до слова, не завжди), але виділення в наступні дні ніяких домішок містити не повинні.

Протягом декількох годин після статевого акту, особливо, якщо той не був перерваний або захищений презервативом, з піхви можуть виділятися прозорі або світлого відтінку згустки, а ще через 6-8 годин виділення стануть білими і кремоподібними, таким чином, організм позбавляється від виробленої змазки.

Прийом гормональних контрацептивів впливає на стан гормонального фону, а саме, він визначає стан вагінальних виділень. Протягом курсу таблеток вагінальні виділення стануть менш рясними, а відмова від таблеток сприяє відновленню колишнього фону, а значить, і вище описаній рясності виділень. Подібний ефект досягається і при грудному вигодовуванні (за умови його регулярності).

У період менопаузи, коли дітородна функція жінки згасає, знижується і рясність природних виділень. У цей період багато жінок стикаються з проблемою сухості піхви і певним дискомфортом. Це повинно бути приводом для позачергового звернення до гінеколога з метою проконтролювати природний процес і попередити розвиток патологій. В ідеалі в період менопаузи кількість виділень має скоротитися, але дискомфортом, свербінням, неприємним запахом супроводжуватися вони не повинні.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля