Головна | ЗДОРОВ’Я → Сезонне явище – застуда

Сезонне явище – застуда

Сезонне явище - застуда

З кожним днем людей, що чхають і кашляють стає все більше і більше – час такий… Як не захворіти і що робити, якщо не вбереглися?

Застуда – збірний термін, що включає близько 200 різних вірусних захворювань. Ця сезонна недуга – річ дуже особиста, і багато в чому саме від вас залежить, хворіти чи ні.

Фахівці переконані: неможливість протистояти ГРЗ і ГРВІ пояснюється браком в організмі деяких речовин, що містяться в звичайних продуктах. Для підтримки активності імунних клітин, які повинні постійно оновлюватися, частіше включайте в меню цитрусові, горіхи, крупи, цибулю, часник і фрукти. А якщо ви все ж таки не вбереглися, не затягуйте з лікуванням.

Всі засоби згодяться

Нежить – це перший симптом застуди. Це захисна відповідь слизової оболонки верхніх дихальних шляхів на вторгнення чужорідних агентів (бактерій, вірусів) і реакція на переохолодження (протяги, холодну погоду, промоклі ноги). Так, за допомогою активного вироблення слизу, ніс намагається змити зі своєю слизової оболонки чужорідні мікроорганізми. Швидко позбутися від нежиті не можна, але лікувати її потрібно. По-перше, роботу, навчання та активне спілкування ніхто не відміняв, а по-друге, терапія призупинить застуду і знизить ризик розвитку ускладнень.

Лікарські препарати та народні засоби допоможуть полегшити стан. Перш за все, вам необхідне тепло. Краще проведіть один день вдома. Прийміть теплу ванну або зробіть гарячі ванночки для ніг і рук (краще зі спеціальними протизастудними екстрактами). Можна поставити гірчичники на ікри або стопи, втерти в область перенісся бальзам або мазь з ефірними маслами. Ці прості прийоми відволікаючої терапії зменшать нежить. Полегшують носове дихання і зменшують виділення краплі від нежиті. Часто до їх складу входять масла, що пом’якшують слизову оболонку, і компоненти, що активізують імунітет. Але тривале використання більшості з них не рекомендується.

Кашель – захисний рефлекс, що рятує організм від мокротиння та інших подразників. Вам допоможуть прості рецепти: гарячі напої, чай з малиною, медом, содою, парові інгаляції, банки, розтирання. Купіть в аптеці листя мати-й-мачухи, траву материнки або квітки липи. Заварюйте їх і пийте як чай 2-3 рази на день. Зварений в 200 мл молока інжир (4 плода) полегшить кашель.

Здоровий смак життя

Не лякайтеся, якщо під час застуди та на певний час після неї, ви втратите здатність сприймати запах та смак. Явище це, що зветься аносмією, при застуді досить часте. «Смак життя» зазвичай відновлюється невдовзі після одужання. Просто дайте організму небагато часу. Але важливо пам’ятати: якщо аносмія з’явилася сама по собі, не на фоні застуди, вона може бути серйозним симптомом іншого захворювання. Обов’язково проконсультуйтеся у лікаря!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля