Головна | ЗДОРОВ’Я → Що робити при отруєнні грибами

Що робити при отруєнні грибами

Що робити при отруєнні грибами

Отруєння грибами відноситься до найбільш небезпечного серед харчових отруєнь. Всупереч відносній доступності лісових грибів, від людини потрібна значна обізнаність у їх характерних відмінностях і знання основних правил збору. В іншому випадку гриби можуть виявитися причиною летального результату або найскладнішої інтоксикації організму.

Отруєння грибами клінічно нічим не відрізняються від інших видів харчових отруєнь і супроводжуються болем у животі, нудотою, блювотою, проносом, головним болем. При цьому гострі отруєння грибами протікають набагато важче за інші харчові отруєння. Слід пам’ятати, що діти і люди похилого віку переносять отруєння грибами найбільш важко. При будь-якому, навіть легкому, отруєнні грибами необхідно негайно звернутися до лікаря або доставити потерпілого до лікарні.

Схожість симптоматики з іншими отруєннями може ввести в оману. У даному випадку основна відмінність полягає в токсинах, що потрапили в організм. Одні викликають локальні отруєння і проявляються в шлунково-кишкових порушеннях. Інші є токсинами нейротропної дії, їх мішенню є ЦНС. Дають про себе знати такі отруєння (мухомором червоний, іноцибе Патуйяра) протягом 0,5-2 годин після вживання гриба почервонінням шкірних покривів, посиленням потовиділення і серцебиття, помутнінням свідомості і галюцинаціями. Третій різновид отруєнь запускається токсинами плазмотоксичного впливу (мухомор смердючий або бліда поганка), вражає печінку, нирки, головний мозок і в переважній більшості випадків призводить до смерті потерпілого.

Найважливіше при отруєнні грибами – відразу ж викликати «швидку допомогу» або самостійно доставити потерпілого до лікувальної установи. Тільки лікар зможе призначити правильне лікування, адже токсини різних грибів діють на організм по-різному, отже, і універсального лікування від отруєння грибами не існує. Щоб лікар зміг вилікувати отруєння грибами, дуже важливо повідомити йому якомога більше інформації: де ви збирали гриби, як вони виглядали, як саме ви їх готували і т.п.

Будь-якому отруєнню грибами краще запобігти, в іншому випадку людина заграє зі смертю. Однак якщо отруєння все ж таки сталося, то зволікати не можна. Потрібно звернутися до домашніх заходів швидкої допомоги і паралельно з тим викликати бригаду медиків.

До приходу лікаря при перших ознаках отруєння необхідно викликати блювоту і промити потерпілому шлунок. Промивання шлунку в домашніх умовах зазвичай проводять так: дають дрібними ковтками випити 4-5 склянок кип’яченої води кімнатої температури, а потім викликають блювоту. Після цього потрібно дати активоване вугілля (не менше 0,5-1 г вугілля на кілограм маси тіла) або інший адсорбент. Якщо відсутні рідкі випорожнення, можна крім адсорбенту дати ще й легке проносне. Якщо у потерпілого і так спостерігаються блювота та пронос не можна давати йому протиблювотні засоби та ліки від діареї: блювота і діарея – природні захисні механізми, які допомагають вивести з організму токсини, що не встигли потрапити в кров.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля