Головна | ЗДОРОВ’Я → Що робити при сонячних опіках

Що робити при сонячних опіках

Що робити при сонячних опіках

Літо чудова пора! Море, сонце, пляж, свіжі фрукти та овочі. Але воно може нести в собі і небезпеку. Найбільш актуальна проблема – це сонячні опіки. Як допомогти шкірі і що потрібно робити при сонячних опіках? Ми спробуємо дати вам декілька корисних порад.

Сонячні промені дуже корисні та необхідні для нашого здоров’я. Завдяки їм в організмі утворюються біологічно активні речовини, які стимулюють діяльність ендокринної та нервової систем, поліпшується обмін речовин, виробляється більша частина вітаміну D, що синтезується в шкірі за їх участю, підвищується опір до інфекційних захворювань. Однак довге перебування на сонці без особливого захисту дуже часто призводить до сонячних опіків.

У сонячному світлі містяться ультрафіолетові промені, під їх дією руйнуються клітини в зовнішньому шарі шкіри, пошкоджуються дрібні кровоносні судини, що знаходяться під шкірою. Ультрафіолетові промені найбільш небезпечні для шкіри. Між 10 і 16 годинами дня випромінювання найбільш сильне. У цей час краще уникати перебування під сонячними променями. Значна частина ультрафіолетових променів здатна проникати крізь тонкий шар хмар і навіть крізь легкий одяг. Тому навіть у хмарний день варто подумати про захист вашої шкіри.

Є безліч деталей, про які ми не знаємо, але які можуть підступно погіршити наші сонячні опіки. Ось що потрібно знати і врахувати насамперед:

• Тривалість перших сонячних ванн не повинна перевищувати 15-20 хвилин. Поступово збільшуючи сеанси геліотерапії, можна довести їх протягом 7-10 днів до 30-40 хвилин. Найбільш оптимальний час прийому сонячних ванн – до 10 години ранку і після 4 години дня.

• Підказкою – загоряти вам чи ні в даний момент може стати ваша власна тінь. Якщо вона маленька по відношенню до вашого зросту, то ризик отримати опік дуже великий. Якщо ж навпаки тінь довша за вас, можна сміливо розташовуватися під сонечком.

• Перед сонячними ваннами необхідно утриматися від декоративної косметики, оскільки вона, змішуючись з пилом і потом, може викликати серйозне запалення шкіри. Дайте своїй шкірі відпочити теж!

• Слід пам’ятати, що опіки швидше утворюються при вживанні антибіотиків тетрациклінового ряду, сульфаніламідів, сечогінних засобів, контрацептивів, нестероїдних протизаплідних засобів, антидіабетичних, психотропних та протитуберкульозних препаратів.

• Перед загорянням не рекомендується митися з милом – це знімає природний захисний шар шкіри. А ще не можна користуватися парфумерією, яка містить бергамотове масло. Воно підвищує чутливість шкіри до сонця.

• Засмагати бажано не лежачи, а в русі. Ваше нерухоме тіло в цьому випадку атакують великі дози ультрафіолетових променів під одним і тим же кутом, що призводить до більшої ймовірності отримання опіків.

Як полегшити стан при сонячному опіку

Якщо ваша шкіра вже постраждала від сонця треба негайно зайти в приміщення. Можна надіти просторий одяг з бавовни, змочений в холодній воді або вкритися вологим пляжним рушником. Неодмінно прийміть прохолодну ванну або душ, після процедури краще не витиратися. Для заспокоєння свербіння в ванну можна додати 3-4 столових ложки харчової соди або яблучного оцту.

Вологі обгортання в перші години отримання опіку допоможуть зволожити шкіру і взяти частину жару на себе. Обов’язково пийте якомога більше рідини (не сильно холодної), виключаючи алкоголь.

Для зняття больових відчуттів можна використовувати звичайні болезаспокійливі засоби, які відпускаються без рецепту. А антигістамінні препарати допоможуть зменшити прояви пошкоджень на шкірі.

Після сонячного опіку шкіра потребує інтенсивного зволоження. Обов’язково змастіть її кремом або лосьйоном, до складу якого входить пантенол, каламін, екстракт алое. Щоб шкіра не піддавалася неприємному механічному впливу краще використовувати засоби у вигляді спреїв. Можна взяти засіб з ментолом – це охолодить шкіру і принесе полегшення.

Не можна обробляти шкіру рослинною олією або вершковим маслом! Ні в якому разі не можна проколювати пухирі, що утворилися і обдирати облізлу шкіру – може розвинутися інфекція. Бажано уникати сонця поки опік повністю не пройде.

Народні засоби при сонячному опіку

Кисляк
Незамінний засіб для зняття неприємних відчуттів після сонячного опіку – це кисляк або кисле молоко. Змащуйте ними пошкоджені ділянки шкіри протягом години, не даючи повністю висихати. Потім змийте прохолодною водою.

Картопля
Народна медицина рекомендує сік картоплі і картопляну кашку. Сиру картоплину очистити від шкірки, натерти на тертці, сік віджати. Змащувати ним шкіру або робити компреси.

Для обгорілого обличчя дуже хороша така маска: картоплю відварити в мундирі, очистити і розім’яти в пюре. Змішати пюре з вершками або сметаною і в теплому вигляді цю суміш нанести на обличчя на 15 хвилин.

Відвари з трав
Хорошим заспокійливим засобом для шкіри, пошкодженої сонцем, служить відвар з ромашки. Столову ложку сухої сировини залити склянкою окропу, дати настоятися 30 хвилин. Робити з настою компрес, прикладаючи до обпечених ділянок шматок змоченої марлі.

Відвар із звіробою можна використовувати як притирання. Столову ложку сировини залити склянкою окропу і настоювати 15 хвилин, процідити, обережно протирати обпалену шкіру ватним тампоном, змоченим у цьому настої.

Дубовий відвар також допоможе при сонячних опіках. Взяти три столові ложки кори дуба і залити їх склянкою води, довести до кипіння, дати настоятися 30 хвилин. Охолоджений відвар використовувати для компресів і притирань.

Запалення і біль зменшить компрес з квіток календули. Столову ложку квіток залити склянкою окропу, настоювати 20 хвилин. Застосовувати компрес 3 рази на день по 20 хвилин.

Сік алое
Чудовим лікуючим і заспокійливим засобом є сік алое. Він зменшує подразнення та сухість шкіри. Для компресу можна використовувати суміш соку і кип’яченої води. Розведіть сік алое водою в пропорції 1:1, просочіть цим розчином тканину, відіжміть і прикладайте на обпечену шкіру 1-2 рази на день по годині, змінюючи через кожні 10 хвилин.

Чай
При сонячних опіках можна скористатися і чаєм. Міцно заварений чай (одна чайна ложка на чверть склянки окропу, настоювати 40 хвилин, потім процідити) нанести на тканину і обернути пошкоджену ділянку шкіри на 20 хвилин. Повторювати 3 рази на день.

Капуста
Холодну квашену капусту нанести на обпечене місце на 20 хвилин. Повторювати 3-4 рази на день.

Процедури для відновлення шкіри

Після отримання сонячного опіку слід уникати сонця, а при виході на вулицю оберігати шкіру всіма доступними засобами: закритий одяг з натуральних тканин, парасолька проти сонячних променів, головний убір, засіб від засмаги з високим фактором захисту.

Потрібно продовжувати зволожувати шкіру, користуючись засобами з природними антиоксидантами і вітамінами, такими як гіалуронова кислота, екстракти алое, кактуса, гамамелісу, обліпихи, розмарину, зеленого чаю, гінко білоба. З вітамінів чудово підійду вітамін С, ретинол.

Для обробки молодої шкірки застосовують відвар або настій ехінацеї.

Ставтеся до своєї шкіри дбайливіше і уважніше. Вирушаючи на відпочинок або в подорож, не варто забувати, що бажання швидко набути красивої засмаги може призвести до сумних наслідків. Тому не поспішайте засмагнути, робіть це поступово, бережіть свою шкіру від сонячних опіків, використовуючи всі доступні вам засоби.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля