Головна | ЗДОРОВ’Я → Втома: сезонне явище чи хронічна хвороба

Втома: сезонне явище чи хронічна хвороба

Втома: сезонне явище чи хронічна хвороба

Навіть здорові люди восени і навесні почувають себе не дуже добре. А все через те, що організм починає сезонну перебудову.

Складності адаптації

Наш організм зараз звикає до поступового зменшення тривалості світлового дня та готується до настання холодів. І ми розуміємо: щось відбувається «не так» – відчуття недосипання зранку, млявість, розбитість і зниження працездатності протягом дня. Здається, що енергетичні запаси в організмі вичерпуються, поступившись місцем безкінечній втомі, апатії і пригніченому настрою.

Особливо часто занепад сил розвивається восени, коли починається перебудова організму. Крім того, на самопочуття впливають такі фактори:
– недосипання;
– некомфортний режим життя і праці;
– стреси;
– постійне перебування в стані, коли людина щось переживає і весь час обмірковує.

Якщо не вживати заходів, може розвинутися синдром хронічної втоми, що загрожує виснаженням організму.

Про недуги сигналізують: легкий простудний стан, хворобливе горло, припухлі лімфатичні вузли, незрозуміла м’язова слабкість і болі в суглобах, головні болі, забудькуватість, надмірна дратівливість і розлад сну.

Якщо шість з цих симптомів тримаються протягом півроку і більше, а також запалені горло і лімфатичні вузли, значить, у людини є синдром втоми. Однак слід виключити психічні захворювання (в тому числі депресію), інфекційні хвороби, гормональні порушення і зловживання ліками.

Відпочивайте

Лікарі вважають, що джерело наших бід – неправильний режим праці і відпочинку. Ми проводимо багато часу за роботою, в громадському транспорті, а потім влаштовуємося зручніше на дивані перед телевізором.

Більшість людей, що скаржаться на надмірну стомлюваність, кілька років не бували у відпустці, мають інтенсивну роботу і просто доводять себе до знемоги. Реально оцінюйте можливості свого організму, не забувайте про відпочинок і не перевантажуйтеся на роботі.

Доведено, що люди, які приділяють увагу фізичним навантаженням, мають міцніші вегетативну і нервову системи. Так що більше рухайтеся, частіше бувайте на вулиці. А у вихідні намагайтеся хоча б на дві години виїхати за місто і просто пройтися по лісу.

Їжа, що бадьорить

Найпопулярніший спосіб прогнати тугу – це поїсти. Причому чогось смачненького. Від процесу їжі в організмі виробляються гормони задоволення, як у випадках, коли ми переживаємо радісні емоції. Але справа в тому, що задоволення від їжі ми отримуємо на короткий час – поки їмо. А як тільки все з’їли, так відразу про задоволення і забули. Але найприкріше не це.

Жирні пончики, здобні булочки, шоколадні батончики та кремові торти, особливо натщесерце, мають властивість швидко підвищувати рівень цукру в крові. Від такого «стрибка» людина спочатку відчуває приплив бадьорості. Але через короткий проміжок часу цукрова крива падає до дуже низького рівня. А людина в цей час відчуває незрозумілий занепад сил, зниження настрою і працездатності. Тому в якості джерела енергії найкраще вживати «повільні» вуглеводи і харчові волокна: продукти з цільного зерна (з оболонками) – каші, макарони та хліб. А також овочі (крім картоплі). Ну і звичайно, не варто забувати про білки. Така їжа надовго заряджає нас енергією.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля