Головна | ЗДОРОВ’Я → Як кинути палити

Як кинути палити

Як кинути палити

Нікотин у цигарках викликає сильне звикання, тому кинути палити так складно. Викликаючи зміни в головному мозку, нікотин змушує курця ставати все більш залежним від нього, а потім сильно страждати від абстинентного синдрому при спробі кинути палити. Куріння є не лише фізичною, а й психологічною залежністю, тому важливо враховувати всі фактори при відмові від куріння.

Позбавлення від нікотинової залежності ніколи не буває легким і вимагає великого бажання й терпіння. Наступні поради допоможуть подолати труднощі, пов’язані з кожним етапом відмови від куріння.

Як позбутися нікотинової залежності

Визначте причини відмови від паління. Всі люди різні, тому відмітьте власні найбільш важливі причини, які будуть вас мотивувати на відмову від куріння, наприклад, поліпшення власного здоров’я чи здоров’я майбутньої дитини, подача доброго прикладу дітям. Маючи перед собою чітку мету і стимул для досягнення успіху, ви будете кидати палити більш цілеспрямовано. Кожен раз, коли у вас буде виникати бажання закурити цигарку, нагадуйте собі, чому ви хочете позбутися цієї залежності.

Виберіть дату, коли ви плануєте кинути палити. Не затягуйте надовго з вибором дати, інакше ви ризикуєте постійно відкладати свій намір кинути палити. За тиждень до призначеної дати почніть скорочувати кількість викурених за день цигарок. У день припинення куріння ви не будете відчувати себе так кепсько, якщо поступово зменшите споживання нікотину протягом декількох днів.

Поділіться своєю метою і заручіться підтримкою. Повідомте родині, друзям і колегам про те, що ви маєте намір кинути палити. Це збільшить вашу відповідальність і дасть вам можливість пояснити їм, що ви чекаєте від них, наприклад, попросіть їх не курити поряд з вами. Спонукайте друга кинути палити разом з вами, оскільки порятунок від будь-якої залежності завжди легший з підтримкою партнера.

Заздалегідь визначте фактори, при яких у вас виникає бажання закурити. Ви неминуче пов’язуєте певні види діяльності з курінням і тому, коли ви робите деякі речі, ви змушені палити. Отже, потрібно уникати обставин, за яких ви зазвичай палите, особливо в перші кілька днів відмови від куріння. Наприклад, якщо ви зазвичай курите після вживання кави чи алкоголю, то їх слід виключити з раціону або замінити іншими напоями – чаєм, соком, водою. До того ж алкоголь знижує силу волі і погіршує розсудливість, що може порушити ваші плани щодо позбавлення від нікотинової залежності.

Приберіть всі нагадування про цигарки з місць, де ви проводите час. Викиньте цигарки, попільнички, запальнички з дому, офісу, автомобіля. Не зберігайте цигарки під рукою «про всяк випадок», щоб не спокушати себе. Ретельно вимийте ваш будинок, щоб позбутися запаху цигарок. Не дозволяйте іншим палити у вашому домі.

Знайдіть способи відвернути свої думки від цигарок. Займіться чимось новим і постійно підтримуйте свою зайнятість, особливо протягом перших декількох днів відмови від куріння. Добрими прикладами відволікаючої діяльності є плавання, йога, фізичні вправи, в’язання і навіть відеоігри. Проводьте більше вільного часу в місцях, де куріння заборонене, наприклад, в громадських місцях, таких як, кінотеатри, торгові центри, музеї, або проведіть час з власними дітьми чи племінниками.

Стрес і занепокоєння під час відмови від куріння можуть збільшити бажання закурити і перешкодити вашим планам щодо позбавлення від цієї звички. Фізична активність, розслаблюючі і дихальні вправи, медитація допоможуть заспокоїти нерви, зменшити дратівливість, а також зменшать тягу до нікотину. Зазвичай гостре бажання закурити триває кілька хвилин. При виникненні такого бажання випийте склянку води. Якщо вам потрібно зайняти чимось рот, використовуйте насіння соняшнику, жувальну гумку або льодяники. При необхідності руки також можна зайняти яким-небудь предметом, наприклад, еспандером або м’ячиком.

Записуйте ваші відчуття. Перші тижні відмови від куріння є складними, тому постарайтеся записувати ваші почуття, досягнення і спокуси, щоб направити свою енергію в продуктивне русло. Звертайте особливу увагу на моменти, коли вам хочеться закурити. Продовжуйте ведення записів протягом декількох місяців, тоді ви зможете побачити зміни в собі і своєму житті. Більшість курців роблять кілька спроб кинути палити, перш ніж досягнуть успіху. Якщо ви коли-небудь зірветеся і почнете знову палити, наявний щоденник допоможе вам визначити ваші помилки, допущені першого раз.

Винагороджуйте себе за кожен день, проведений без нікотину. Заведіть банку, куди в кінці кожного дня будете складати гроші, які ви б витратили на цигарки. Ви будете вражені, як швидко накопичиться достатня сума грошей на гідну винагороду вашої праці, наприклад, велику покупку.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля