Головна | ЗДОРОВ’Я → Як перевірити зір в домашніх умовах

Як перевірити зір в домашніх умовах

Як перевірити зір в домашніх умовах

У шаленому ритмі нашого сьогоднішнього життя більше половини громадян звертаються до лікаря тільки тоді , коли є конкретна причина, тобто коли хвороба вже знаходиться на певній стадії розвитку. Особливо це стосується відвідування офтальмолога. Якщо неприємні відчуття в очах відсутні, то візит може відкладатися на довгі роки. А між тим перевіряти гостроту зору потрібно мінімум один раз на два роки, а краще щорічно. Якщо ви налаштовані категорично проти того, щоб сходити на прийом до лікаря-окуліста, то хоча б треба регулярно тестувати свій зір в домашніх умовах. Зробити це зовсім просто. Нижче викладено простий і доступний спосіб домашньої перевірки.

Що потрібно для перевірки зору в домашніх умовах

Для того, щоб перевірити зір вдома, вам знадобиться комп’ютер, принтер, аркуш паперу формату А4, приміщення з гарним освітленням, що дозволяє відійти від будь-якої вертикальної площини на 5 метрів та асистент, який допоможе провести перевірку.

Як провести перевірку зору в домашніх умовах

Для початку слід розібратися, що таке «нормальний» зір. Вважається, що зір людини дорівнює 1 (тобто хороший зір), якщо з відстані 5 метрів людина може розрізнити об’єкт розміром в 1,4 мм. Відносно букв це виражається так – висота літери повинна бути 7 мм, а товщина лінії, що її зображує – 1,4 мм. Букви з такими параметрами розташовані в 10 сходинці таблиці, з якої офтальмолог попросить вас називати букви.

Отже, нам знадобиться таблиця, практично ідентична тій, на якій ми називаємо букви, приходячи на прийом до лікаря-окуліста. Тільки таблицю ми зробимо самі. Це буде аркуш паперу формату А4, на якому написані літери. Папір має бути чисто білій, без всяких відтінків жовтизни. Зробити таблицю можна в будь-якому текстовому редакторі. У першому ряду надрукуйте букви Ш, В, К, О, З. А трохи нижче розмістіть букви М, П, Н, Б, І, Е. Надруковані вони повинні бути шрифтом Arial (не жирним, не курсивом). Розмір букв – 22.

Розташуйте даний аркуш на будь-якій вертикальній поверхні (на дверях, на дверцятах шафи, на стіні) на рівні очей. Перевірку потрібно проводити при хорошому освітленні. На аркуші паперу не повинно бути ніяких відблисків, а вашим очам має бути комфортно дивитися на таблицю (тобто збоку вас не повинно відволікати приглушене світло бра і у вас не повинно виникати бажання примружити око, щоб захиститися від сонячного промінчика, що заглядає у віконце).

Під час тесту ви не повинні відчувати втому або сонливість. Навіть 50 мл випитого алкоголю можуть серйозно спотворити результат.

Відміряємо від таблички відстань у 5 метрів і дивимося на букви. Перевірку потрібно здійснювати так само як і у лікаря – тобто правим і лівим оком окремо. Око краще закривати щільним відрізом матерії або картонною табличкою. Не заплющуйте око, а просто легенько прикривайте його.

Попросіть когось із домашніх перевірити, чи правильно ви називаєте літери. Якщо ви бачите всі букви, то ваш зір становить саме ту заповітну 1, тобто все в порядку. Якщо ж букви погано помітні, посуньтеся на півметра вперед. Таким чином, продовжуйте наближатися до таблички, поки не побачите чітко всі літери.

Відстань, з якої ви змогли ідентифікувати букви, свідчить про гостроту зору (дивіться таблицю нижче). Тобто, якщо ви розгледіли букви, просунувшись до них на 2 метри, тобто відстань до таблиці становила 3 метри, то ваш зір оцінюється показником 0,6. Це також говорить про те, що в таблиці офтальмолога вам були б підвладні лише верхні 6 рядків замість 10.

Відстань у метрах 0,5 1 1,5 2 2,5 3 3,5 4 4,5 5
Гострота зору 0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1

 

Якщо ви отримали результат, що відрізняється від 1, то це явно свідчить про зниження гостроти вашого зору. А значить, вам потрібно вже найближчим часом включити у свої плани похід до офтальмолога.

На що варто звернути увагу

Проводити перевірку зору постійно на одній і тій же таблиці не надто вірно, оскільки людині властиво запам’ятовувати послідовність букв. А отже, навіть толком не розрізняючи букву, ви зможете її вірно назвати. Тому робіть кожен раз різну таблицю, міняючи букви місцями. Також можна використовувати в таблиці лише одну велику літеру Е або букву Ш. Її потрібно розташовувати в різних напрямках. Коли вам показують букву, потрібно відповісти, куди дивляться її палички (вгору, вниз, вліво, вправо). Запам’ятати таку послідовність набагато важче.

Звісно, перевірка зору в домашніх умовах не може дати повної достовірної картини про здоров’я ваших очей. Тільки професійний лікар зможе перевірити ваш зір з високою точністю результату. Крім того, важливо не просто констатувати гостроту зору, а й провести інші обстеження, наприклад, перевірити стан очного дна і виміряти внутрішньоочний тиск.

В інтернеті ви можете знайти купу різних таблиць, за допомогою яких пропонується перевірити зір, не роздруковуючи їх на папері, а дивлячись на монітор. Не варто довіряти таким методикам. Адже побачені або не побачені вами букви напряму залежать від налаштувань вашого монітору, що може призвести до хибного результату.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля