Головна | ЗДОРОВ’Я → Як позбавитися від хропіння

Як позбавитися від хропіння

Як позбавитися від хропіння

Мільйони людей у всьому світі страждають від хропіння і позбавляють сну оточуючих. Дане явище – сигнал тривоги, який подає організм при проблемах зі здоров’ям.

Виникає хропіння, як правило, під час глибокої фази сну, коли м’які тканини горла, піднебіння і язичка розслабляються, тим самим провисаючи в дихальні шляхи. У процесі вдихання і видихання повітря розслаблені внутрішні тканини починають вібрувати, що і провокує появу звуків хропіння.

Причини виникнення хропіння

До основних причин, що сприяють виникненню хропіння, медики відносять:
– ожиріння і зайву вага;
– викривлення носової перегородки, вроджену вузькість носоглотки, хронічні запалення носоглотки, збільшені мигдалини, скошене підборіддя;
– сон на спині, адже тільки в такому положенні під час сну м’які тканини можуть перекрити горло, через що в легені надходить менше повітря;
– гормональні зміни;
– куріння – знижує тонус м’язів і викликає хронічне запалення трахеї і глотки;
– алкогольне сп’яніння, яке також веде до розслаблення м’язів носоглотки;
– сухе повітря в кімнаті, де спить людина.

Методи позбавлення від хропіння

Позбавитися від хропіння, в принципі, можна за допомогою декількох методів, наприклад, використовуючи народні засоби, спеціальні вправи або хірургічне втручання. Однак якщо народні засоби і вправи, можуть дати хоча б якийсь результат без ризику для здоров’я організму, то операції не завжди призводять до очікуваних результатів. Навіть самі медики стверджують, що вибирати хірургічний спосіб позбавлення від хропіння можна тільки в самих крайніх випадках, адже він не тільки загрожує ускладненнями, але й позбавляє від хропіння повністю лише 50% пацієнтів.

Медичні засоби і народні рецепти

Серед особливо популярних способів позбавлення від хропіння можна назвати спеціальні носові смужки, які продаються в звичайній аптеці або ж кліпси від хропіння. До речі, носові смужки та кліпси від хропіння чудово розширюють крила носа та дихальні канали і рятують не тільки хропунів, але й тих, хто знаходиться з ними поруч.

Щоб дихання під час сну було вільним, потрібно стежити за тим, закладений ніс чи ні. Чудово впоратися з закладеністю носа допоможуть аерозолі, краплі й ополіскувачі.

Варто звернути увагу і на народні методи позбавлення від хропіння. Приміром, ще наші бабусі рекомендували в боротьбі з хропінням використовувати печену моркву, яку потрібно з’їдати за годину до їжі в кількості 1-2 штук.

Дуже добре допомагає і настоянка, приготовлена із однієї склянки капустяного соку з однією столовою ложкою меду. Приймати таку настоянку рекомендується перед сном протягом одного місяця.

Не менш дієвим вважається і трав’яний збір з кореня шабельника, польового хвоща, ягід чорної бузини і лопуха. Всі ці трави і ягоди необхідно взяти в рівних пропорціях, перемолоти і заварити з розрахунку на одну столову ложку отриманого порошку 200 грамами окропу. Настоявши 1 годину приймати трав’яний збір 5 разів на день по одній столовій ложці до повного позбавлення від хропіння.

Вправи для хропунів

Позбавитися від хропіння допоможуть і деякі вправи, які, в першу чергу, спрямовані на зміцнення м’язів носоглотки.

1. При напружених м’язах шиї і носоглотки постарайтеся вимовляти звук «і». Виконувати таку вправу потрібно 2-3 рази на день по 30 разів;
2. Дуже добре допомагають рухи щелепи вперед-назад по 30 разів;
3. Можна також висунути язик якомога далі, щоб відчути напругу біля його основи. Такі вправи рекомендується виконувати по 25-30 разів.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля