Головна | ЗДОРОВ’Я → Як позбутися метеоризму

Як позбутися метеоризму

Як позбутися метеоризму

Метеоризм або здуття живота – стан з яким рано чи пізно стикається практично кожна людина. Відчуття далекі від приємних, важко контрольовані і вельми сором’язливі. Виникнення метеоризму у здорової людини пов’язане з прийомом важкої їжі, продуктів, що викликають бродіння і газоутворення.

Однак цей же стан може свідчити про деякі захворюваннях:

Дисбактеріоз, порушення мікрофлори кишечнику – у перетравленні їжі й у виробленні специфічних ферментів побічно беруть участь різні біфідо- і лактобактерії, мікроорганізми, що населяють різні ділянки ШКТ. Якщо їх недостатньо або вони розподілені неправильним чином, це може спровокувати активне газоутворення і дискомфорт в області живота.

Захворювання ШКТ – панкреатит, гастрит, коліт, синдром подразненого кишечнику, ентерит.

Інфекційні захворювання та гельмінтоз – зараження шлунково-кишкового тракту гельмінтами та іншими патогенними мікроорганізмами може проявлятися підвищеним газоутворенням.

Порушення кровообігу в кишечнику, геморой – застій крові у венах кишечнику, варикозна хвороба цих судин перешкоджає природному відходженню газів.

Наявність наростів на внутрішній поверхні кишечнику – поліпи, спайки, кісти, доброякісні та злоякісні утворення.

Неврози також проявляються подібним чином. Тривале перебування у стані стресу, неврозу і депресії небезпечне уповільненням перистальтики кишечнику, розвитком гастриту та інших шлунково-кишкових хвороб. «Першим дзвоником» розвитку психосоматичних розладів є метеоризм.

Людям, які часто страждають від нападів метеоризму, наполегливо рекомендується консультація гастроентеролога з метою виключити і попередити розвиток вище перерахованих захворювань.

Якщо лікар зробить висновок про відносне здоров’я вашого шлунково-кишкового тракту, це означає, що причина метеоризму полягає в недотриманні здорового харчування, в незбалансованому раціоні.

Метеоризм може бути також наслідком прийому лікарських препаратів, про що обов’язково скаже висококваліфікований лікар або повідомить свідомий пацієнт. В останньому випадку усунення проблеми буде критися у скасуванні лікарського препарату або газоутворення налагодиться після закінчення курсу лікування.

Як відрегулювати свій раціон?

– зведіть до мінімуму вживання жирної і смаженої їжі, бобових, капусти, яблук, грибів (у т.ч. чайного гриба), чорного хліба, сильногазованих напоїв, квасу, пива;
– уникайте заковтування повітря в процесі прийому їжі – їжте повільно, ретельно пережовуючи їжу, уникайте куріння після їжі, жувальна гумка також сприяє даній симптоматиці;
– не переїдайте – їжте частіше, але меншими порціями;
– ведіть активний і здоровий спосіб життя.

Як усунути напад метеоризму?

Рекомендується застосування таких засобів:
– адсорбуючі речовини;
– поверхнево-активні речовини;
– вітрогонні препарати: доречні трав’яні настої (кропова вода, відвари м’яти, фенхелю, шафрану) або медикаменти на основі бромопріду, диметикону, симетикону і того ж фенхелю.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля