Головна | ЗДОРОВ’Я → Як позбутися мозолів на ногах

Як позбутися мозолів на ногах

Як позбутися мозолів на ногах

Вирушивши до магазину за новими туфлями і купивши собі обновку, ви повертаєтеся додому задоволеними та щасливими. Але, погодьтеся, іноді доводитися зі злістю згадувати той день, коли ви стали господарем злощасної пари взуття, яке в момент покупки здавалася зручним, а при носінні стало натирати ноги. А як ми часом коримо себе за самовпевненість, яку проявили, вирішивши самостійно розносити затісні черевики.

Незалежно від причин, з яких довелося надіти незручне взуття, ми завжди розкаюємося в цьому вчинку, коли плавна хода перетворюється на кульгання, а ступні покриваються мозолями.

Ці пухирі, заповнені прозорою рідиною, утворюються в місцях найбільшого тертя і травмування шкіри. При цьому верхні шари епідермісу відшаровуються від нижніх, які виділяють тканинну рідину і «наповнюють» мозоль. Мабуть, немає такої людини, яка б не була особисто знайома з цією проблемою.

Мозолі – явище досить болісне. Наступати на них дуже неприємно, і навіть легкий дотик викликає біль, особливо коли пухир лопається і оголює ніжну рожеву шкірку, ще не захищену шарами ороговілих клітин.

Як лікувати мозолі на ногах

З цією проблемою доводилося боротися кожному, але не всі знають, як це правильно робити. Більшість, виявивши на ступні пухир, тут же його проколює. В такому способі боротьби з мозолями деякі люди навіть бачать витончене задоволення, схоже з тим, що ми відчуваємо, видавлюючи вугрі. Власне, прокол пухиря – це правильна тактика, однак на ній перша допомога закінчуватися не повинна.

Перше, з чого ви повинні почати – це вимити ноги. Як відомо, на цій ділянці тіла скупчується найбільше забруднень і мікробів. Потім знайдіть стерильну голку або ножиці (їх можна добре вимити, прокип’ятити або використовувати голку від тільки що розкритого шприцу). Обережно зробіть прокол, промокніть серветкою рідину і накладіть на ранку бактерицидний пластир, який ви будете міняти щодня до тих пір, поки пухир не потріскається і не відшарується сам.

Не забувайте щодня стежити за гігієною. Особливо вона важлива при глибоких мозолях – коли всередині пухиря ви бачите не прозору, а кров’янисту рідину. Це означає, що шкіра відшарувалася до самих нижніх шарів, в яких лежать кровоносні судини. Занести інфекцію в кров дуже легко, тим більше ці ушкодження гояться набагато довше, ніж звичайні, так що будьте дуже уважні.

Після цих нескладних заходів від вас вже нічого не залежить – подальший процес загоєння буде відбуватися самостійно. Щоб це сталося швидше, відмовтеся від носіння незручного і тісного взуття. Якщо продовжувати травмувати мозоль, шкіра починає захищатися, утворюючи занадто багато епідермальних клітин. В результаті на місці «мокрого» мозоля з’явиться щось подібне до натоптишу з «коренем», що йде глибоко в шкіру. Лікувати такі наслідки досить проблематично, так що подбайте про профілактику ускладнень.

Що робити при великих і глибоких мозолях? У цих випадках не можна пускати справу на самоплив – тактика лікування повинна бути активною. Якщо мозоль великий за площею або розташовується в тому місці, де він, незважаючи ні на що, травмується при ходьбі (наприклад, на середині підошви), потрібно використовувати зовнішні засоби, що прискорюють регенерацію.

Серед них можна порекомендувати особливу пов’язку з лікувальним просоченням – Воскопран з метилурацилом. Вона являє собою особливий «дихаючий» матеріал, просочений препаратом, який підсилює процес відновлення тканин. При накладанні цієї пов’язки мозоль заживає набагато швидше. Вона накладається на потрібну зону, фіксується бинтом або пластиром і змінюється 2 рази на день.

На деяких ділянках стопи, наприклад, на внутрішній стороні великого пальця або п’яті, шкіра особливо товста. Якщо мозоль утворився в цих місцях, то верхня частина пухиря відрізняється великою товщиною, а порожнина з рідиною дуже маленька і глибоко розташована. При таких мозолях загоєння відбувається дуже повільно, вони можуть існувати в незмінному вигляді два, три тижні і довше, а проколоти їх досить важко. Якщо це – ваш випадок, то вам слід використовувати спеціальні мозольні пластирі. Вони накладаються на проблемну ділянку на добу. За цей час їх активні речовини розм’якшують і відшаровують шкіру верхньої частини пухиря.

Що не можна робити при мозолях

Чомусь багато людей вважають, що лише згадані пластирі лікують мозолі. На жаль, це не так – вони просто допомагають відокремити ороговілі шари клітин. Тому такі засоби ні в якому разі не можна застосовувати при мозолях з тонкою товщиною шкіри – в області ахіллового сухожилля, на зовнішній стороні пальців і т.д. За добу пластир не тільки «розчинить» пухир, але і пошкодить нижні, здорові шари шкіри.

Багато хто радить використовувати кератолітичні креми, які наносяться на шкіру для її розм’якшення. Однак вони призначені для «сухих» мозолів, а в нашому випадку достатньо одноразового використання мозольного пластиру і проколу пухиря. Тому їх застосовувати не слід.

Погодьтеся, що лікування мозолів – справа куди більш проста і необтяжлива, ніж боротьба з багатьма іншими косметичними проблемами. Тому постарайтеся провести його так, щоб потім не довелося лаяти себе за легковажність. Результати правильного лікування не заставлять себе чекати, а в майбутньому у вас не буде потреби шукати засоби, за допомогою яких ви зможете усунути грубі косметичні недоліки.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля