Головна | ЗДОРОВ’Я → Як позбутися від сірчаної пробки у вусі

Як позбутися від сірчаної пробки у вусі

Як позбутися від сірчаної пробки у вусі

Неприємні відчуття у вусі хоча б раз у житті турбують кожну людину. У когось вони проходять через якусь мить, а у когось супроводжуються закладеністю, гулом або шумом, а іноді і головними болями та запамороченнями. Все це симптоми того, що вушна сірка, скупчившись, утворила пробку. Що робити, якщо у вухах сірчана пробка? Єдиний спосіб позбутися від цієї неприємності – видалити її.

Як видалити сірчану пробку у вусі

Вушна сірка охороняє людське вухо від попадання бактерій, грибків, а також грязі і пилу. У ній міститься фермент лізоцим, який завдяки своїй липкій структурі ніби приклеює до себе мікроби, а потім руйнує їх. Як бачите, природа створила сірку для дуже важливої і потрібної мети, тому повністю позбавлятися від неї було б нерозумно.

У нормальних умовах скупчення вушної сірки разом з пилом і бактеріями виходять з слухового проходу самі по собі, коли ми щось жуємо або ковтаємо. Однак внаслідок деяких чинників, цього може і не статися – сірка ущільнюється і утворюється пробка. Такими факторами можуть стати:
– вроджена звужена або звивиста будова вушного проходу;
– надлишкове вироблення сірки залозами;
– пошкодження шкіри всередині вуха зовнішніми подразниками – ватяними паличками, навушниками чи іншими предметами;
– втоптування сірки неправильними спробами почистити вуха.

У всякому разі, які б не були причини утворення пробки, щоб не погіршувати проблему, найкраще вирішувати її за допомогою ЛОР-лікаря. У медичних умовах вухо промивають за допомогою шприца Жане теплою водою. Існують також спеціальні препарати для лікування сірчаної пробки, проте їх слід приймати, тільки якщо прописав лікар і під його наглядом.

Як позбутися від пробки у вусі в домашніх умовах

Часом необхідність змушує нас видаляти сірчану пробку в домашніх умовах. Однак слід пам’ятати, що домашні процедури допустимі тільки тоді, коли не пошкоджена барабанна перетинка, не було отиту або запалення, а також якщо у вас немає цукрового діабету і ви впевнені, що маєте справу саме з сірчаною пробкою.

Перший етап. Розм’якшення
Процедура робиться перед сном, щоб протягом ночі пробка гарненько розм’якла і легко вийшла. Для розм’якшення підійдуть: рослинна олія, перекис водню або гліцерин. Засіб повинен бути кімнатної температури. Наберіть 4-5 крапель в піпетку, покладіть голову так, щоб хворе вухо було зверху, потім відтягніть вушну раковину назад і вгору, щоб випрямити вушний прохід. Вільною рукою закапайте у вухо вміст піпетки і після цього закрийте вушний отвір ватним тампоном.

Другий етап. Промивання
Отже, за ніч пробка повинна була розм’якнути. А значить на ранок потрібно зробити наступне. Набираємо повністю в 20-грамовий шприц перекис водню (можна також використовувати маленьку спринцівку). Знову лягаємо хворим вухом вгору, прибираємо ватний тампон і потихеньку вливаємо в вушний прохід перекис, поки розчин не почне витікати з вуха. Не змінюючи положення, лежимо 15 хвилин.

Третій етап. Вимивання
Остаточне вимивання сірчаної пробки робиться теплою водою під напором. Для цього можна скористатися душовим шлангом зі знятим розсіювачем. Тільки переконайтеся спочатку, що температура води саме тепла, а не гаряча або холодна. Направте струмінь у вухо з деякої відстані, потім поступово наближайте його поки не торкнетеся шлангом вушної раковини. Коли пробка вийде, ви це відразу відчуєте. Однак якщо цього не сталося, промивання можна повторити через кілька днів.

Тепер ви знаєте, що робити, якщо у вусі сірчана пробка. І все ж у випадку, коли процедури в домашніх умовах не допомогли, найкраще, що ви можете зробити – це відвідати ЛОРа, і тоді ваші вуха точно опиняться в надійних руках.

Коментарі до запису "Як позбутися від сірчаної пробки у вусі"

Подивитись останні коментарі
  1. Вушними паличками краще не чистити вуха. А від сірчаної пробки, особисто мені, допомагає спрей Ваксол. Це найдієвіший засіб для догляду за вухами.

  2. У мене лор лікар помітив сірчані пробки яких самостійно ніяк не позбудешся. Він сказав, щоб я купила вушний спрей Ваксол. Спрей допоміг позбутися сірчаних пробок.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля