Головна | ЗДОРОВ’Я → Як правильно лікувати цистит

Як правильно лікувати цистит

Як правильно лікувати цистит

Цистит – це дуже поширене захворювання сечового міхура, що проявляється у вигляді запального процесу, який розвивається в ньому.

Цистит найчастіше діагностується у жінок репродуктивного віку з причини анатомічної будови їх сечостатевої системи, однак це ж захворювання трапляється і серед чоловіків, і серед осіб похилого віку – в силу різних причин. А тому питання про те, як правильно лікувати цистит, актуальне для кожного.

Перш ніж дізнаватися, як лікувати цистит, необхідно мати уявлення про те, як він про себе повідомляє. Симптоматика циститу зазвичай відрізняється своєю гостротою – це різкий і нестерпний біль при сечовипусканні, а також під час статевого акту, що супроводжується частими позивами до сечовипускання, підвищенням температури тіла і загальною слабкістю. Діагностика захворювання відбувається на підставі лабораторних аналізів сечі, направлення на які видає уролог, до якого необхідно звертатися, щоб максимально ефективно лікувати цистит.

Цистит, на жаль, потрапляє в категорію тих захворювань, які хворі поспішають лікувати самостійно. Чи то внаслідок певної інтимності, чи то з причини відсутності швидких можливостей звернутися до фахівця, чи то в силу помилки про те, що лікувати цистит просто. Захворювання дійсно піддається ефективному лікуванню, проте проводитися воно повинно під наглядом профільного фахівця, який встановить і усуне його причину, а не хворобливу симптоматику як наслідок.

Виникає запалення найчастіше на тлі бактеріальної інфекції, представленої кишковою паличкою. Непатогенні штами кишкової палички в нормі присутні в нижніх відділах кишечнику, однак проникнення їх в сечовипускальний канал запускає патологічний механізм. Тому лікувати цистит необхідно антибактеріальними і протизапальними препаратами. Антибіотики необхідні завжди, коли мова йде про інфекційну природу циститу, проте таку можна підтвердити лише в ході лабораторних аналізів. Самолікування антибіотиками може виявитися не тільки марним, а й небезпечним.

Ще однією розповсюдженою помилкою тих, хто робить самостійні спроби лікувати цистит, є прогрівання сечового міхура грілкою або гарячою ванною. Цього в певних випадках робити не можна, адже високі температури сприяють поширенню інфекції і запального процесу, однак перебування хворого в теплі і затишку буде доцільним.

Поряд з лікарськими препаратами, доречними в кожному індивідуальному випадку, уролог може призначити хворому фізіопроцедури, дієту і постільний режим. Прискорити одужання допоможе тимчасове обмеження свого раціону в гострій, жирній і важкій їжі та рясне споживання рідини, зокрема журавлинного соку. Для нормалізації температури і знеболювання також призначаються окремі групи медикаментів.

Так чи інакше, але профілактика циститу запобігає необхідності лікувати цистит, існує доступна можливість уникнути захворювання. Для цього необхідно дотримуватися досить простих принципів:

• Повністю дотримуватися інтимної гігієни, жінкам необхідно здійснювати очищаючі процедури по напрямку від сечівника назад, а не вперед.

• Уникати косметики та аксесуарів, здатних спровокувати алергію, до яких найчастіше відносяться вагінальні дезодоранти, ароматизовані прокладки, серветки, туалетний папір, мило і т.д.

• Уникати випадкових сексуальних зв’язків, що можуть стати причиною проникнення інфекції в організм.

• Не перемерзати – цистит може виникнути як внаслідок переохолодження попереку і тазової області, так і внаслідок загального перемерзання та переохолодження ніг.

• Своєчасно справляти малу нужду.

• Віддавати перевагу білизні з натуральних тканин, уникати синтетики і вузьких, стягуючих стегна штанів.

• Вести активний спосіб життя, підвищений ризик захворіти циститом у людей, змушених обмежувати себе в русі (наприклад, лежачі хворі).

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля