Головна | ЗДОРОВ’Я → Як правильно приймати контрастний душ

Як правильно приймати контрастний душ

Як правильно приймати контрастний душ

Багато хто із нас чув про користь контрастного душу. Він допомагає загартовувати організм, покращує самопочуття, підвищує тонус. То як же отримати всі ці блага, як правильно приймати контрастний душ?

Контрастний душ – чергування холодної та гарячої води – сприятливо позначається на організмі людини. Адже під дією різних температур наше тіло, м’язи, пори шкіри, кровоносні судини розслабляються і напружуються, розширюються і звужуються.

Від такої «гімнастики» поліпшується кровообіг, внаслідок чого значно підвищується пружність і еластичність шкіри. Тому жінкам, що чекають дитину, частенько рекомендують контрастний душ грудей для збереження їхньої краси.

Він також зміцнює імунітет людини, тонізує її загальний стан. Підходить контрастний душ і для схуднення, щоправда, як допоміжний, але надійний засіб. Від цих водних процедур прискорюється обмін речовин, і, якщо не переїдати і робити зарядку, вага зменшується швидше. А разом з нею і ненависний жінками целюліт.

Зрозуміло, все це відбувається не відразу і не після однієї процедури. І лише при дотриманні певних правил. Так що давайте поговоримо про те, як приймати контрастний душ.

Протипоказання

Спочатку переконайтеся, що ви не належите до числа тих, кому подібна терапія заборонена. Це страждаючі гіпертонією, тромбофлебітом, спазмами судин головного мозку або порушеннями його кровообігу, ті, хто має онкологічні захворювання.

Проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас є проблеми з серцем, нирками. Якщо ви здорові, але підхопили ангіну або ГРЗ, припиніть приймати контрастний душ. Те ж саме стосується і раптового запалення циститу чи будь-якого іншого запального процесу.

Жінкам у період місячних теж не варто захоплюватися цими процедурами.

Правила прийому

Якщо ви вирішили почати приймати контрастний душ, налаштовуйтесь на те, що це повинно стати вашою щоденною звичкою. Користь він принесе тільки після тривалого впливу на організм. Крім того, починати звикати до різкої зміни температури води потрібно буде поступово, так що близько двох тижнів у вас піде лише на звикання.

Приймаючи контрастний душ, пам’ятайте, що голову мочити не можна, вона занадто чутлива до перепадів температури. Для голови робіть окрему коротку процедуру перед основною. Після цього ретельно розітріться рушником.

Найкраще приймати контрастний душ вранці, після легкої зарядки і до сніданку. Коли після нього пройде півгодини, можна виходити на вулицю. Якщо такий душ приймається для схуднення, процедуру можна перенести на вечір, але робити її потрібно не перед сном.

Завжди починайте з гарячої води. Точніше, спочатку з теплої, потім з гарячої, але не занадто обпікаючої. Спочатку ви прогріваєтеся в теплій воді. Потім робите гарячу воду і тримаєтеся під нею 10-15 секунд. Після цього різко знижуєте температуру до холодної (для початківців близько 30°С) і знову тримаєтеся протягом 5-10 секунд.

Повторіть кілька разів цю процедуру, закінчуйте приймати душ завжди на холодній воді. Через тиждень збільшіть різницю між температурами на декілька градусів. Під гарячою водою проводьте 15-20 секунд, під холодною 10-15 секунд.

З часом поступово збільшіть загальний час прийому контрастного душу до 10 хвилин, температури до 42-45°С і 15-20°С. Під гарячою водою ви будете проводити близько 2 хвилин, а під холодною – хвилину.

І пам’ятайте, при найменшому дискомфорті зменшуйте різницю температур. Спочатку особливого задоволення від контрастного душу ви не отримаєте, але після тижня щоденних процедур все зміниться на краще.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля