Головна | ЗДОРОВ’Я → Як приготувати натуральний домашній шампунь

Як приготувати натуральний домашній шампунь

Як приготувати натуральний домашній шампунь

Розкручене ім’я і напориста реклама шампуню не завжди є гарантією його ефективності, якості та нешкідливості. Давайте-но краще приготуємо шампунь самі.

Чим небезпечні шампуні промислового виробництва

Рецептура і хімічний склад більшості шампунів є таємницею за сімома печатками. Навіть той неповний список інгредієнтів, яким виробники неохоче діляться з масовими споживачами, красномовно свідчить, що їх діяльність зумовлена не тільки і не стільки турботою про гігієну і здоров’я, скільки про бажання заробити на реалізації своєї продукції.

У якості консервантів, що ефективно протистоять різним грибкам і бактеріям, у багатьох засобах по догляду за шкірою і волоссям використовуються парабени. Широке поширення вони одержали завдяки своїй дешевизні, оскільки виробляються не природним шляхом, а методом хімічного синтезу. Вони пригнічують вироблення тестостерону в організмі і негативно впливають на чоловічу статеву сферу. У жінок парабени можуть стати причиною розвитку раку молочної залози.

Лаурилсульфат натрію використовується в шампунях в якості ефективного і недорого піноутворювача. Окрім подразнення шкіри голови і очей, шампуні, що містять цю речовину, пересушують волосся, змиваючи з його поверхні захисний жировий шар, а це загрожує не тільки появою лупи і січенням волосся, але і його втратою.

Найнеприємніше те, що сульфати, як і парабени, б’ють по чоловічій статевій сфері і збільшують ризик розвитку раку у жінок, імітуючи активність гормону естрогену.

Як приготувати натуральний домашній шампунь

Нижче наведені рецепти найпростіших, але від цього не менш ефективних шампунів для всіх типів волосся. Часу на їх приготування потрібно небагато – від сили 2-3 хвилини. Термін зберігання домашніх шампунів – день, від сили – два. Спробуйте їх приготувати, не пошкодуєте!

Банановий шампунь
Для приготування шампуню знадобиться половинка банана, з якої необхідно зняти шкірку і верхній шар товщиною близько 2 мм. Те, що залишилося, необхідно ретельно подрібнити в блендері або натерти на дрібній тертці.

У отриману кашку залишилося додати 1 яєчний жовток і 25 мл лимонного соку. Після старанного перемішування банановий шампунь готовий до використання.

Волосся після миття шампунем з банана буде м’яким і шовковистим.

Шампунь з гірчиці
Після змішування яєчного жовтка з 1 столовою ложкою гірчиці, до отриманої суміші додати 2 столові ложки міцно завареного чаю. Добре перемішати.

Нанести гірчичний шампунь на волосся, витримати 15-20 хвилин, а потім ретельно промити волосся теплою водою.

Шампунь з гірчиці не тільки зміцнює волосся, але і стимулює його ріст.

Шампунь з олій та спирту
У 20 мл спирту (допускається використання 40% горілки) розчинити 2 краплі олії троянди і 3 краплі олії шавлії, додати до них 2 збитих яєчних жовтки і ретельно перемішати.

Змочити волосся водою, нанести на нього приготований шампунь, почекати 1-2 хвилини, потім змити.

Засіб рекомендується у разі свербіння і лущення шкіри голови.

Желатиновий шампунь
Розчинивши желатин в кількості 1 столової ложки в 100 мл кип’яченої води, додати до нього 1 яєчний жовток і добре розмішати.

Нанести на змочене водою волосся шампунь з желатину, витримати 15-20 хвилин і змити великою кількістю води.

Миття волосся желатиновим шампунем зробить його м’якими і додасть зачісці об’єм.

Зберігання домашніх шампунів

Оскільки це натуральний продукт, то і зберігаються домашні шампуні недовго – 1-2 дні. Деякі з них і зовсім не більше кількох годин. Ідеально, коли ви робите шампунь всього лише на 1 процедуру.

Якщо вже доводиться зберігати домашній шампунь, через те, що ви раптом перенесли час для миття, то поставте баночку з шампунем у холодильник. Перед застосуванням можна злегка розігріти шампунь на теплій водяній бані, щоб не відчувати дискомфорту від холодного засобу.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля