Головна | ЗДОРОВ’Я → Як швидко вилікувати герпес на губах

Як швидко вилікувати герпес на губах

Як швидко вилікувати герпес на губах

Проблема герпесу знайома багатьом. Маленькі болючі пухирці на губах, наповнені прозорою рідиною – вони здатні заподіяти серйозний дискомфорт і зіпсувати настрій на декілька найближчих днів. Людина, яка одного разу зіткнулася з цією проблемою, намагається знайти спосіб назавжди від неї позбавитися.

Але такого способу немає. Одного разу проникнувши в організм за допомогою близького контакту із зараженою людиною, вірус (в даному випадку мова йде про вірус 1-го типу, який викликає висипання на губах) через верхні дихальні шляхи і слизову оболонку рота проникає в кров, в нервові закінчення і на завершення закріплюється в генетичному апараті нервових клітин. Після цього вірус дає про себе знати болючими висипаннями, а остаточно позбутися його з організму вже неможливо.

Сучасне медичне лікування герпесу являє собою ряд процедур, спрямованих на пригнічення вірусної симптоматики і перешкоджання активної життєдіяльності вірусу в організмі. Тим не менш, остаточного позбавлення від цього неприємного захворювання не існує. Вірус може нагадувати про себе час від часу – в холодну пору року, при гіповітамінозі, різних простудних захворюваннях і загостреннях хронічних форм.

Носіями вірусу герпесу за різними даними є до 90% населення нашої планети, але не у всіх цей вірус набуває активної форми. Спробою убезпечити себе від цієї неприємної недуги буде дотримання елементарних правил гігієни – стежити за чистотою своїх рук, бути прискіпливим до чистоти столових приладів в місцях громадського харчування і вкрай обережним, якщо в найближчому оточенні є людина з загостренням герпесу (вірус може передатися через предмети побутового вжитку, поцілунки і т.п.). Якщо є побоювання відносно потрапляння вірусу на певні ділянки шкіри, необхідно обробити їх антисептичними препаратами (наприклад, мірамістин).

На сьогоднішній день фармацевтична індустрія випускає препарати (мазі, гелі, таблетки) для лікування герпесу на основі таких діючих речовин:
– ацикловір – противірусний препарат, що перешкоджає розмноженню вірусу в клітинах;
– валацикловір – противірусний препарат, що пригнічує симптоми захворювання і блокує його біологічну активність та розмноження; знижує контагіозність вірусу, чим запобігає передачі вірусу особам, які контактують;
– фамцикловір – схожа з двома попередніми речовина, що володіє високим ступенем ефективності;
– докозанол – пом’якшувач і емульгатор, що володіє противірусними властивостями;
– тромантадін – противірусний засіб, здатний інгібувати адсорбцію та проникнення вірусів всередину клітини.

Для запобігання рецидивів герпесу застосовується вакцинація (наприклад, Вітагерпавак). Її проводять не раніше, ніж через 5 днів після зникнення клінічних проявів герпесу. Лікувальний ефект пов’язаний зі стимуляцією специфічної реакції противірусного імунітету, посиленням активності лімфоцитів, яка зберігається протягом декількох місяців після закінчення вакцинації.

Абсолютними протипоказаннями для вакцинації є:
– гострі інфекційні та неінфекційні захворювання;
– хронічні захворювання у стадії загострення або декомпенсації;
– злоякісні новоутворення;
– вагітність;
– алергія до гентаміцину та інших антибіотиків групи аміноглікозидів.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля