Головна | ЗДОРОВ’Я → Як швидко вилікувати горло в домашніх умовах

Як швидко вилікувати горло в домашніх умовах

Як швидко вилікувати горло в домашніх умовах

Більшість людей несерйозно ставляться до простудних захворювань, на зразок хвороби горла. Вони звалюють лікування на плечі й без того ослабленого імунітету. Не звертати увагу ж на біль у горлі неможна, інакше ви можете зіткнутися з серйозними ускладненнями, навіть до переходу хвороби в хронічний стан.

Біль і першіння в горлі виникають тоді, коли слизова оболонка горла подразнена. Провокувати подразнення слизової оболонки можуть бактерії і віруси.

Швидко вилікувати горло можна, якщо усунути це подразнення, а також позбутися тих бактерій і вірусів, що його викликали. При цьому починати лікування горла потрібно вже при перших ознаках захворювання, інакше швидко вилікувати горло не вдасться.

Щоб швидко вилікувати горло в домашніх умовах, слід вдатися до полоскань, інгаляцій, розтирань, ванночок для ніг.

Полоскати хворе горло потрібно відварами і настоями трав: шавлії, ромашки, календули, евкаліпту. Також для полоскання хворого горла корисна «морська вода»: в 1 склянці теплої води потрібно розчинити 1 столову ложку кухонної солі, додати 1 чайну ложку соди і кілька крапель йоду.

Інгаляції, для того щоб швидко вилікувати горло в домашніх умовах, зазвичай виконуються так: потрібно злегка нахилитися над посудиною з відваром або настоєм для інгаляцій і протягом декількох хвилин вдихати розігріте цілюще повітря, накрившись ковдрою або рушником. Якщо вдома є побутовий інгалятор, то можна також скористатися ним.

Для інгаляцій зазвичай використовують лікувальні трави: шавлію, евкаліпт, ромашку, календулу. Крім того, для інгаляцій можна відварити картоплю, розім’яти її і додати 1 чайну ложку соди – над цією сумішшю потрібно дихати протягом 10хвилин. Гарячий пар добре прогріває горло, а бактерицидні речовини, що містяться в ньому усувають хвороботворні мікроби і сприяють швидкому одужанню.

Прийом вітамінів і загальнозміцнюючих засобів сприяє прискоренню лікування хворого горла, тому якщо потрібно швидко вилікувати горло, то слід приймати вітамінні препарати або ж споживати продукти багаті вітамінами: чорну смородину, малину, цитрусові. Хорошою загальнозміцнюючою та імуностимулюючою дією володіє мед. Для лікування горла корисно пити чай або тепле молоко з медом.

Ванночки для ніг теж допомагають швидко вилікувати горло, адже на ступнях знаходиться безліч рефлекторних точок. Наприклад, хороші ванночки для ніг з гірчицею: у гарячу воду, в якій розчинений порошок гірчиці, потрібно занурити ноги і тримати близько 10-15 хвилин, підливаючи гарячу воду по мірі охолодження. Після ванночки потрібно витерти ноги насухо та надіти теплі вовняні шкарпетки. Бажано робити ванночки для ніг перед сном.

Швидко вилікувати горло за допомогою полоскань та інших домашніх засобів лікування не вдасться, якщо причиною болю і подразнення в горлі є не застуда, а інше захворювання. Тому навіть якщо здається, що причиною болю в горлі є лише легка застуда, не варто нехтувати консультацією лікаря, адже насправді це може бути куди серйозніша хвороба, для лікування якої знадобляться більш потужні лікарські препарати.

Завжди слід пам’ятати, що самолікування може бути небезпечним для здоров’я!

Коментарі до запису "Як швидко вилікувати горло в домашніх умовах"

Подивитись останні коментарі
  1. Коли мала захворіла, педіатр виписала “Фарингосепт”, як не дивно він допоміг, бо змусити доньку полоскати горло в мене не вийшло, а ці таблетки вона розмоктувала залюбки, бо вони ж ще й смачні. На собі також випробувала, дійсно діє, бо коли на роботі немає можливості полоскати горло, к вечору воно вже буквально палає, тому я взяла цей засіб, що залишився після хвороби малечі.

    • Мені також ці ліки подобаються більше за будь-які інші. “Фарингосепт” – це дуже ефективний препарат, який не змінює картину перебігу хвороби за рахунок анестетиків, як, наприклад, “Cтрепсілс” чи інші. Він саме лікує запалення, а не маскує його. Тому я також обираю цей препарат для лікування себе та своєї родини.

  2. Фарингосепт дійсно дуже хороший препарат. Я лікувалася ним під час вагітності, бо застудилася та горло дуже боліло. Ці ліки до того ж, смачні та не викликали ні в мене ні в моєї дитини ніяких побічних ефектів.

  3. А в нас фарингосепт є ліками для всієї родини. І для малечі, і для дорослих, бо безпечний він для всіх. Племінницю чотирирічну також фарингосептом лікували, коли вона горло застудила. До того ж фарингосепт не дорогий.

  4. В мене горло доволі слабке, тому при найменшому переохолодженні чи протязі воно починає боліти. По своїй роботі я часто перебуваю у відрядженнях, тому дружина завжди мені кладе до валізи фарингосепт. Бо цей препарат надійний та точно вилікує мені горло, не принісши розладу в інші системи організму. Я повністю довіряю вибору дружини, бо вона і сина лікує саме цим препаратом.

  5. Допоможіть, будь ласка, вилікувати горло за один вечір. Прошу, молю – допоможіть. Заранє дякую!!!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля