Головна | ЗДОРОВ’Я → Як уберегтися від магнітної бурі

Як уберегтися від магнітної бурі

Як уберегтися від магнітної бурі

Часто ми списуємо свої нездужання на різку зміну погоди. Насправді ж куди більш істотний вплив на наш організм спричиняють спалахи на Сонці – провісники магнітних бур.

Магнітні бурі – це зміни магнітного поля Землі, які викликані впливом на неї високошвидкісних потоків сонячного вітру і пов’язаної з ними ударної хвилі. Вони тривають, як правило, 2-3 дні, але їх пік триває близько доби і саме в цей час ми відчуваємо дискомфорт – головні болі, підвищення або різке зниження тиску, біль в суглобах, нервозність і дратівливість. Якщо ваша нервова або серцево-судинна системи далекі від досконалості, то в такі періоди ви особливо ретельно повинні стежити за здоров’ям і дбайливо до нього ставитися.

Магнітні бурі небезпечні в першу чергу для людей, що страждають артеріальною гіпертонією і гіпотонією, хворобами серця. Приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час сонячних бур.

Справа в тому, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровотік, настає кисневе голодування тканин. Здорова людина це навряд чи помітить, а от для тих, у кого не в порядку серцево-судинна система, будь-яке перенапруження в цей день може призвести до дуже серйозних наслідків. Крім того, в такі дні організм виробляє недостатню кількість гормону меланіну, який є природним антиоксидантом, що знижує стійкість до стресів.

Періодичність магнітних бур досить передбачувана і багато друкованих видань публікують щомісяця спеціальні календарі, в яких зазначені дні найбільшої активності магнітного поля Землі. Завдяки цим прогнозам, можна попередити серйозні збої організму і підготуватися до таких днів заздалегідь.

Ось кілька порад для тих, хто схильний до впливу магнітних бур.

• Намагайтеся в дні найбільшої активності магнітного поля уникати підвищених фізичних навантажень, не плануйте далекі поїздки і відрядження. Якщо вам не вдалося перенести вояж на більш сприятливий день, запасіться хоча б звичайною валеріаною або валідолом, а також постарайтеся пити більше зеленого чаю.

• Налаштовуйтеся в такі дні на позитив і не влаштовуйте сімейних скандалів або розборів польотів на роботі.

• Людям з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи слід особливо уважно поставитися до свого здоров’я в такі дні. Якщо ви приймаєте певний курс лікарських препаратів, то ні в якому разі не можна його переривати.

• Сердечникам піде на користь під час магнітних бур динамічне навантаження – спокійна, розмірена ходьба поліпшить ваш стан. А ось статичне навантаження небажане в такі періоди, тобто треба поменше сидіти або стояти.

• Достатня кількість рідини допомагає зменшити в’язкість крові, тому, в дні магнітних бур не забувайте пити звичайну чисту воду, не менше 1,5-2 літрів на день.

• Для гіпертоніків під час магнітних бур будуть корисні заспокійливі чаї з собачої кропиви, меліси і м’яти, в той час, як гіпотонікам краще вживати настоянку лимоннику і заварювати чай з імбиру.

• Дуже хорошу дію при головних болях і дратівливості мають ефірні олії – олія м’яти, лаванди і розмарину здатні позбавити від головного болю і заспокоїти нервову систему.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля