Головна | ЗДОРОВ’Я → Як відрізнити грип від застуди: симптоми і порівняння захворювань

Як відрізнити грип від застуди: симптоми і порівняння захворювань

Як відрізнити грип від застуди: симптоми і порівняння захворювань

Щоб виключити можливість захворювання або швидко позбутися від уже придбаної хвороби – потрібно знати ворога в обличчя.

Грип та застуда мають схожі симптоми і прояви – в деяких випадках їх складно розрізнити. Але розрізняти ці інфекції важливо, інакше можна лікуватися не підходящими ліками і навіть погіршити перебіг хвороби.

Розберемося з розглянутими інфекціями:

Грип – гостре захворювання інфекційної природи. Вірус розповсюджується блискавично, постійно мутує і періодично оголошується у вигляді епідемій.

Застуда – захворювання, причиною якого виступає переохолодження організму. Виявляється симптомами в області дихальних шляхів, часто переростає в більш складні форми.

Зрозуміло, що грип – самостійне захворювання з різко вираженими гострими симптомами. Застуда – залежно від виду та місця локалізації, може протікати як гостро, так і мляво, але небезпечна виникненням ускладнень.

Коротко про застуду

Застуда – результат переохолодження організму. Особливо часто спричиняється переохолодженням і промоклими кінцівками, при диханні холодним повітрям. Застуда розвивається повільно, вражаючи дихальні органи один за іншим.

Основні симптоми:

Нежить – подразнення і запалення слизової оболонки носа інфекцією. Під впливом інфекційних мікробів слизова оболонка запалюється, з’являється чхання, свербіння і набряклість носових пазух.

Кашель – реакція організму на інфекцію в дихальних органах. Дихальні шляхи, бронхи забиваються побічними речовинами роботи інфекції (слиз, мокрота) – і організм вичищає дані речовини за допомогою кашлю.

Невисока температура – при застуді протягом декількох днів відмічається дещо підвищена температура тіла (37-37,5°С). Це реакція імунітету на проникнення в організм інфекції, ведеться боротьба з ворожими мікробами.

Симптоми застуди частіше проявляються повільно і поступово. Перша ознака – нежить і незначне підвищення температури. Далі з’являється кашель, який тримається кілька днів.

Коротко про грип

Грип – гостре захворювання, при якому спостерігається множинне відшарування епітелію трахео-бронхіального дерева. В історії грип відомий декількома спалахами епідемій і пандемій. Вірус передається практично всіма способами передачі інфекції і, що найбільш небезпечно, має здатність видозмінюватися.

Основні симптоми:

Різкий підйом температури – перша, і найбільш поширена ознака, – підйом температури тіла до критичного рівня (39-40°С). Температура піднімається в перші години наступу активної фази нездужання – від 3 годин після попадання вірусу в організм.

Біль у м’язах – можливі болі в м’язах, ломота кісток, загальна ломота різних ділянок тіла.

Слабкість – високе підвищення температури говорить про серйозне протистояння імунітету вірусу. При цьому організм слабшає – іноді слабкість стає такою, що хворий не може підняти голову.

Різні симптоми – може проявлятися мігрень, сухість у горлі, невеликий сухий кашель.

Грип, по суті, є простудним захворюванням більш складного рівня, тому симптоми даних нездужань схожі.

Від типу вірусу залежить прояв симптомів – зафіксовані випадки прояву всього однієї ознаки – різке підняття температури. Причому, жар може триматися до декількох днів, інші симптоми при цьому не виявляються. В інших випадках пацієнт відчуває повну симптоматику: болі в м’язах і кістках, головний біль, сильний жар і інші.

Чому важливо відрізняти застуду від грипу?

На відміну від застуди, грип представляє більш серйозне захворювання, небезпечне для життя.

У процентному співвідношенні, основна група ризику – діти і пенсіонери – люди, найбільш схильні інфікуванню. Їх імунітет ослаблений, що дає грипу змогу легко поширюватися в організмі.

Чому важливо розрізняти інфекції:

Високий показник смертності – за статистикою медичних організацій, від грипу та його варіацій щорічно вмирають до 500 тис. людей по всьому світу. У роки пандемій – більше 1 млн.

Ускладнені захворювання – серйозні ускладнення рідкісні, але небезпечні. Грип здатний пригнічувати імунітет і руйнувати тканинні бар’єри організму. З найбільш небезпечних ускладнень: кілька видів пневмонії, абсцес легені, менінгіт, ураження печінки, міокардит, неврит та алергічний шок.

Різкий прояв симптомів – необхідно точно встановити нездужання на ранніх термінах і вжити заходів, інакше різкий прояв вірусу здатний швидко викликати незворотні наслідки.

Сьогодні розроблено вдосталь ліків, вакцин здатних боротися з грипом. Основна небезпека – не визначення типу нездужання – швидкість поширення вірусу і прояви його симптомів.

Як відрізнити грип від застуди

З перерахованих вище даних стає зрозуміло, що грип і застуда мають практично однакові симптоми. Але, їх прояв різний, до того ж, видно ряд відмінних ознак.

Як визначити тип захворювання:

Проникнення інфекції – при застуді інфекція поширюється повільно і мляво, симптоматика прогресуюча. При грипі вірус поширюється різко, тому й симптоматика проявляється стрімко – буквально за кілька годин пацієнт може відчути всі ознаки хвороби.

Початкові ознаки – при застуді на початкових етапах проявляється нежить, мінімальний кашель, першіння в горлі, незначний підйом температури. Грип відразу високо піднімає температуру, жорстка інтоксикація викликає ломоту в тілі і головний біль.

Вторинні ознаки – при застуді в перші дні нездужання відбувається наростання сили симптомів – носові пазухи забиваються виділеннями, відчувається загальна розбитість, можливе посилення кашлю. При грипі жар продовжує триматися, можливий наступ лихоманки, болю очних яблук, ознобу.

Кашель – при застуді починається легке першіння, яке поступово переходить у глибокий кашель. При грипі кашель з’являється через деякий час після захворювання і може супроводжуватися болями в грудях і рясним виділенням мокроти.

Чхання – дана ознака відноситься тільки до застуди, і з’являється разом з нежиттю. З грипом чхання не помічено.

Головні болі – грип викликає жорстку інтоксикацію, при якій головні болі болісні і яскраво виражені. Із застудою головні болі також зустрічаються, але не такі сильні – в основному через загальний розбитий стан.

Болі в м’язах – практично не трапляються при застуді. При грипі – одна з показових ознак. Болі інтенсивні, локалізуються в різних частинах тіла. Повороти і вигини доставляють більш виснажливі болі.

Біль очних яблук – при грипі починається з причини інтоксикації або аденовірусної інфекції. Очі болять і сльозяться, після декількох днів можуть утворитися гнійні виділення. Застуда може проявлятися слабким і рідкісним сльозінням очей, почервонінням білків.

Озноб – судоми, що виникають на тлі підвищеної температури. Відбувається патологія нервових імпульсів – в результаті людина смикається і швидко гальмує. Спостерігається в основному у дітей. Простудні інфекції сильно не підвищують температуру, тому озноб частіше відноситься до грипу.

Нудота – дана ознака іноді призводить до плутанини (ідентифікується отруєння), але нудота буває при грипі в умовах інтоксикації. Застуда не викликає нудоту, якщо трапляється – в результаті інших факторів.

Слабкість – ознака обох розглянутих захворювань. У разі застуди слабкість спостерігається не виражена, частіше – в післяхворобливий період. При грипі слабкість носить локальний характер – людина практично знесилена.

Перебіг хвороби – застуда триватиме менше і проходить мляво. З виражених ознак – глибокий кашель. Грип та його ознаки протікають з гострими проявами.

Відновлення – відновлювальний період за часом залежить від імунітету людини. Різниця протягом відновлення – при застуді частіше проходить швидко без патологій. Грип відрізняється високим ослабленням організму, що призводить до сильної слабкості і сонливості в період відновлення.

Простуда і грип часто плутаються, як між собою, так і з іншими захворюваннями (наприклад, отруєння). Відразу звертайте увагу на температуру, головні болі і болі в м’язах. Не забувайте, що грип – смертельно небезпечний вірус, і втрачений час може стати причиною незворотних ускладнень.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля