Що таке аденома простати
Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози) – захворювання, при якому відбувається збільшення розмірів передміхурової залози з одночасним ущільненням її тканин.
Внаслідок зростання аденоматозних вузлів відбувається здавлювання і зміна кривизни сечівника, внаслідок чого відбувається порушення функції сечовипускання, коли воно перестає приносити задоволення, що і є першим симптомом захворювання.
Страждають гіперплазією передміхурової залози виключно чоловіки, причому з віком це захворювання спостерігається у все більшої кількості пацієнтів, досягаючи значення 70% у віці 60 років і 85% у 70-річному віці.
До теперішнього часу причини, що викликають захворювання аденомою передміхурової залози, точно не встановлені. Не помічено залежності виникнення захворювання від статевої активності, сексуальної орієнтації, венеричних захворювань, вживання тютюну і алкоголю.
При появі перших симптомів аденоми простати необхідно показатися лікарю-урологу, який в залежності від ступеня занедбаності захворювання призначить медикаментозне, неоперативне або оперативне лікування. Засоби народної медицини також дозволяють вилікуватися від цього захворювання, про деякі з них і піде далі мова.
Гарбуз
Гарбуз – лідер серед засобів народної медицини, здатних протистояти аденомі простати. Більш того, він є незамінним продуктом при лікуванні цього захворювання.
Склянка свіжоприготованого соку з м’якоті гарбуза, що приймається щодня протягом двох тижнів, полегшить стан хворого із запущеною формою аденоми простати і вилікує в разі початковій стадії захворювання. Вітається додавання до склянки гарбузового соку 1 столової ложки меду.
Не менш корисне і гарбузове насіння. Важлива умова – воно не повинно бути підсмаженими, а лише злегка підсушеним. Очистивши від шкірки 100 г насіння зі збереженою оболонкою блідо-зеленого кольору, необхідно впродовж дня вжити його в їжу, хоч цілком, хоч в подрібненому вигляді. Тривалість вживання гарбузового насіння – не менше місяця.
Ще один рецепт застосування гарбуза. 500 г підсушеного і очищеного гарбузового насіння необхідно перемолоти на м’ясорубці. Додавши до отриманої суміші 200 г меду, її слід ретельно перемішати, а потім скачати з неї кульки діаметром близько 2 см і заховати в морозильну камеру.
Двічі на день за півгодини до їжі необхідно з’їдати одну кульку. При цьому не слід поспішати її ковтати, потрібно жувати і розсмоктувати її протягом 2 хвилин. З’ївши всі приготовані кульки з гарбузового насіння і меду, можете бути впевнені в тому, що аденома простати гарантовано залишить вас у спокої.
Чистотіл
Для приготування настоянки необхідно залити 200 г спирту 1 столову ложку трави чистотілу і дати настоятися протягом 10 днів у темному місці, після чого процідити.
Приймати щодня вранці перед їжею. Дозування наступне: в перший день прийому капнути в склянку з водою 1 краплю настоянки, на другий день прийому – 2 краплі і так далі. На протязі 30 днів довести вміст настоянки до 30 крапель, а потім на протязі наступного місяця щодня зменшувати кількість крапель на одну. У результаті на 60 день прийняти з водою 1 краплю настойки і лікування припинити.
Каштани
Ефективно лікує аденому простати чай зі шкаралупи каштанів. Для його приготування потрібно зняти з каштанів зелену шкаралупу разом з голками, подрібнити і використовувати в якості заварки.
Восени, коли каштани дозріють, стануть коричневими і почнуть опадати, з їх шкірки можна приготувати не менш дієві ліки. Знявши з каштанів коричневу шкірку, її в кількості 3 столових ложок необхідно залити 0,5 л кип’яченої води і дати настоятися 8 годин. Отриманий настій слід процідити і прокип’ятити протягом 10 хвилин.
Приймають засіб тричі на день перед їжею по 30 крапель. Курс лікування – поки не закінчиться відвар (приблизно місяць – півтора). Після двомісячної перерви курс повторити. Кількість лікувальних курсів – 3.
Спеціальні вправи
Дуже корисно вранці після пробудження виконувати легкий 2-3 хвилинний масаж області промежини, стимулюючи роботу передміхурової залози і попереджаючи в ній застійні явища.
Потім слід встати, поставивши ноги разом і сісти, зігнувши ноги в колінах приблизно на третину. Далі потрібно по черзі рухати колінами, виставляючи вперед то ліве, то праве. Тривалість виконання вправи 3-4 хвилини.
Сівши на підлогу на сідниці, виставити напівзігнуті ноги вперед, за рахунок роботи м’язів живота і спини трохи підняти одну сідницю і перемістити її на 5-10 см вперед. Потім виконати такий же рух й іншою сідницею. Ця вправа називається «ходьбою на сідницях». Для початку 1 хвилини такої «ходьби» буде більш ніж достатньо, згодом час можна плавно збільшувати.
Між іншим, чоловіки, що ведуть активний і рухливий спосіб життя, аденомою простати хворіють значно рідше, ніж їх малорухливі ровесники.