Головна | ЗДОРОВ’Я → Як визначити причину кашлю. Про що свідчить кашель

Як визначити причину кашлю. Про що свідчить кашель

Як визначити причину кашлю. Про що свідчить кашель

Кашель – це рефлекторна реакція організму, призначена для очищення дихальних шляхів. Періодично кашляють всі люди, але якщо кашель стає постійним, швидше за все, він свідчить про розвиток якогось захворювання.

Тривалість кашлю

Про гостру форму кашлю говорять у випадку, якщо його тривалість не перевищує трьох тижнів. Такий кашель є природною реакцією організму і покликаний вивести хвороботворні мікроби, що знаходяться в слизу, який продукується при гострих респіраторних вірусних захворюваннях, запаленнях глотки, бронхів або легенів.

Якщо ж кашель триває більше трьох тижнів, таку форму його прояву називають хронічною. Якщо при гострій формі кашлю він виконує функцію очищення, виводячи з організму разом зі слизом мікроби, то в хронічній формі кашель часто завдає шкоди, стаючи причиною гриж, пневмотораксу, емфіземи і перебоїв у роботі серця.

Пацієнти з хронічною формою кашлю потребують обов’язкового обстеження, оскільки хронічний кашель найчастіше є наслідком захворювань нервової системи, хронічного бронхіту, бронхіальної астми, туберкульозу, онкології дихальних органів або серйозних захворювань серцево-судинної системи. Страждають від хронічного кашлю завзяті курці та люди, що працюють в загазованих або запилених приміщеннях.

Залежність від часу доби та інтенсивність

Кашель, що з’являється в ранкові години, найімовірніше, є наслідком абсцесу легені, бронхоектазу або хронічного бронхіту. Причинами вечірнього кашлю зазвичай бувають туберкульоз, рак легенів і гостра серцева недостатність. Якщо кашель найбільш яскраво виражений у денний час доби, він може бути викликаний гострими формами бронхіту, ларингіту або трахеїту, коклюшем або грипом.

Алергічний і астматичний види кашлю не залежать від часу доби, а виникають при появі подразників, переважно навесні і восени.

Інтенсивний виснажливий кашель характерний для гострої форми захворювань органів дихання: грипу, коклюшу, бронхіту, трахеїту та ГРЗ.

При хронічному бронхіті, туберкульозі і раку легенів інтенсивність кашлю – невисока, в більшості випадків навіть млява. Характерний слабкий хронічний кашель і для курців.

Тембр

За тембром кашлю і зміною голосу можна успішно розпізнавати деякі захворювання. Так, глухий і глибокий кашель найчастіше спостерігається при хронічному бронхіті, в разі трахеїту кашель глибокий і дзвінкий.

Якщо голос став сиплим, а кашель – грубим і гавкаючим, є всі підстави говорити про захворювання пацієнта ларингітом. Найбільш болісні і виснажливі напади кашлю при коклюші. При нападах бронхіальної астми кашель давлючий і глухий.

Сухий і мокрий кашель. Колір виділень

Коли слизу в процесі відкашлювання виділяється надзвичайно мало, або він відсутній зовсім, говорять про сухий кашель. Він зазвичай є наслідком алергії, гастроезофагального рефлюксу, серцевої недостатності, захворювань плеври, хронічної форми синуситу і фарингіту. Дуже часто сухий кашель супроводжує пневмонію, туберкульоз та онкологічні захворювання органів дихання.

У разі мокрого кашлю, за кольором та складом мокротиння можна досить точно встановити захворювання, що його викликало. Прозоре і густе мокротиння вкаже на астматичний характер кашлю, слиз жовто-зеленого кольору виділяється при бронхіті, грипі і пневмонії.

У разі гангрени або абсцесу легені мокротиння буде зеленого кольору, а при інфаркті легені – яскраво червоного. Кров у поєднанні з піноподібними виділеннями буває при набряку легенів, а мокротиння білого кольору, що відходить грудками, безпомилково вкаже на грибковий характер ураження легень. Червоні прожилки у виділеннях повинні особливо насторожити, оскільки є свідченням новоутворень в органах дихання.

Не запускайте свій кашель, доводячи його стан до хронічної форми. У випадку, якщо він турбує вас більше трьох тижнів – обов’язково зверніться до лікаря за допомогою.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля