Загострення виразкових захворювань шлунково-кишкового тракту одне із самих небажаних і неприємних. Разом з тим, цьому загостренню можна запобігти і докладені зусилля варті того, щоб ця весна запам’яталася вам виключно позитивними моментами.
Перш за все, варто розібратися в причинах весняних загострень виразки шлунку (втім, вони на 90% збігаються із осінніми):
• Зміна біоритмів – дні стають довшими, ночі коротшими, годинник переводиться на годину вперед, все це не може не відбиватися на людському організмі. Перебудова на новий ритм вимагає певних зусиль, витраченої енергії і часто супроводжується малопомітним, але все ж стресом.
• Стрес – ще одна причина виникнення й загострення виразкової хвороби. Весна для багатьох знаменує час починань і різних змін, не завжди вони проходять без переживань і хвилювань, а це стрес для організму. Втім, в осінню пору року, з виникненням так званої «осінньої хандри» стреси більш відчутні.
• Зміна погоди, атмосферного тиску – абсолютно характерне для весняної пори року явище. Тут вам і заморозки з відлигами, і перепади атмосферного тиску, і раптові зміни вологості повітря. До погодних змін чутлива не тільки наша серцево-судинна система, але і шлунково-кишковий тракт, особливо якщо його функціонування злегка порушено.
• Гіповітаміноз і ослаблений після зими імунітет – мало кому вдається вистояти перед зимовими атаками вірусів і бактерій, а харчування людини з виразкою шлунку не завжди насичене достатньою кількістю корисних речовин і вітамінів. Це в сукупності створює сприятливий ґрунт для сезонних рецидивів.
• Довільно вибрана дієта – про дієти навесні пригадують багато хто: і здорові, і хворі. Найчастіше порушений з приходом зими раціон харчування прагнуть повернути в здорову колію, але не завжди це відбувається успішно. Різкий перехід на свіжі овочі та фрукти, розвантажувальні дні на кефірі, а також випробовування на собі новомодних дієт – на що тільки не йдуть майбутні пацієнти гастроентерологічних кабінетів, щоб до літа наблизитися до ідеальних форм.
Як уникнути загострення виразки шлунку
• В цей перехідний період приділіть значну увагу своєму харчуванню – дотримуйтесь прописаних лікарями дієт, не визначайте своє харчування самостійно. Результатом невдалої дієти можуть стати захворювання, які і здорову людину приведуть до лікаря, якщо ж діагноз виразкової хвороби вам вже поставлений, з харчуванням необхідно бути ще більш обережним. Доречно дотримуватися лікувальної дієти №1 та проконсультуватися з лікарем, як вітамінізувати свій раціон.
• Добре, якщо напередодні сезонних змін ви дозволите собі санаторний відпочинок – поїздку в лікувально-профілактичні центри, що спеціалізуються на лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, необхідно здійснювати двічі на рік, і правильно зміцнювати своє здоров’я саме напередодні весни і осені.
• Прагніть виключно до хороших емоцій, не дозволяйте стресу і хвилюванням наповнювати ваші весняні дні. Ця пора року розташовує до радості. Вчіться будь-які турботи сприймати спокійно, інакше нервові розлади порушать вашу життєдіяльність не тільки з боку шлунково-кишкового тракту.
• Сформуйте правильний розпорядок дня – певна кількість годин на сон, на роботу і на відпочинок. Робочі турботи залишайте в стінах офісу, намагайтеся висипатися, а свій відпочинок урізноманітніть корисним для здоров’я дозвіллям. Важливо також знаходити спосіб розслабитися і зняти напруження.