Головна | ЗДОРОВ’Я → Як збити високу температуру

Як збити високу температуру

Як збити високу температуру

Температура – це досить поширений симптом більшості запальних та інфекційних захворювань. Її наявність частіше може сприйматися позитивно, адже вона свідчить про імунну реакцію організму на збудників захворювання. Тим не менше, більшість з нас прагнуть збити температуру якомога швидше і якомога ефективніше. Це не зовсім вірно. Лікарі рекомендують збивати температуру вище 38°С у дітей та 38,5-39°С у дорослих.

Сучасна фармацевтична індустрія пропонує велику кількість жарознижуючих засобів, але часом виникає бажання від них відмовитися. Це доцільно, якщо висока температура у маленької дитини або вагітної жінки, а ще жарознижуючі засоби не найкращим чином впливають на печінку, зловживати ними не варто, а підкріпити ефект від них можна народними, перевіреними часом методами.

Отже, жарознижуючим ефектом володіють:

Тепле часте пиття – це сприяє рясному потовиділенню і частим сечовим позивам, таким чином, з організму виводяться продукти інтоксикації, прискорюється одужання. Рекомендовані теплі фруктові морси і компоти, трав’яні чаї та відвари. Сировиною може бути малина і смородина, липа і шипшина, брусниця і журавлина, лимон і різні трав’яні збори.

Спиртові та оцтові розтирання – разом з випаровуванням речовини з поверхні шкіри випаровується зайвий градус температури. Приготувати розчин можна, з’єднавши горілку і воду (1:1) або додавши в склянку води 1 ст.л. яблучного оцту. Втирати розчин потрібно негусто, щоб тіло залишилося вологим. Більшого ефекту буде досягнуто, якщо обтерти скроні, ліктьові і колінні згини, стопи.

Компреси – прикладаються до чола хворого, щоб підсилити ефект, можна згадати про ті ж самі ліктьові і колінні зони. Для зниження температури використовують загорнуту в кілька шарів марлі суміш яблучного оцту і натертої на дрібній тертці картоплі (1 ст.л. оцту та 2 сирі картоплини). Дуже дієвою може виявитися і серветка, змочена в холодній воді або в горілчано-водному розчині. Прикладати до гарячого чола також рекомендують свіжий капустяний лист. Міняти компрес необхідно регулярно, щойно він нагрівається, інакше його дія може стати прямо протилежною.

При простудних та інфекційних захворюваннях цілющому, в тому числі і жарознижуючому, ефекту буде сприяти прийом 3-4 разів на день перед їжею суміші з меду, тертої цибулі і яблук (у рівних частинах).

Якщо температура залишається на стабільно високому рівні протягом тривалого періоду – це незаперечний привід для перегляду тактики лікування. Перш за все, висока температура – це привід для звернення до лікаря для того, щоб позбутися не тільки від неї, а й від процесів, що їй сприяють. Досвідчений лікар обов’язково візьме до уваги фізіологічні особливості хворого, чи то маленька дитина, чи вагітна або що годує груддю жінка. Прописані жарознижуючі препарати можна успішно поєднувати з методами народної медицини.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля