Головна | ЗДОРОВ’Я → Як зігріти замерзлі ноги

Як зігріти замерзлі ноги

Як зігріти замерзлі ноги

Замерзлі ноги завжди хочеться скоріше відігріти. Як це зробити швидко і ефективно, а головне – правильно і без неприємних наслідків?

Гарячі ванночки

Швидко зігріти замерзлі ноги можна за допомогою ванночок для ніг з помірно гарячою водою.

Посилити ефект від їх використання можна, якщо додати у воду невелику кількість (близько 1 столової ложки) порошку гірчиці, розмарину або таку ж кількість суміші, приготовленої з товченого імбиру і чорного меленого перцю.

Крім зігріваючого ефекту, такі ванночки покращують циркуляцію крові ніг, зміцнюють кровоносні судини і знижують підвищений артеріальний тиск.

Аналогічний вплив матимуть ванночки з хвоєю ялиці або сосни. Можна додавати в воду для ванночок морську сіль.

Спиртовий компрес

Якщо, зібравшись готувати спиртовий компрес, ви виявили, що спирту під рукою немає, не турбуйтеся – зігріти ноги можна звичайнісінькою сорокаградусною горілкою.

Розігрівши ноги в теплій воді, їх витирають насухо рушником. Далі слід просочити спиртовмісною рідиною тонкі бавовняні шкарпетки, точніше, їх підошовну частину.

Одягнувши змочені спиртом шкарпетки, зверху них одягають ще одні шкарпетки – вовняні.

Буквально через лічені хвилини до ніг прилине кров і вони зігріються.

Масаж

Допоможуть розігнати кров, зігрівши ноги, їх розтирання. Підберіть для себе щітку з довгою ручкою і мочалку-рукавичку підходящої жорсткості. Масажуйте ними ступні ніг, ікри, стегна, сідниці і поперековий відділ.

За відсутності щітки або мочалки можна виконувати розтирання руками. Почніть з легких, погладжуючих рухів, поступово збільшуючи швидкість рухів і силу впливу на поверхню шкіри.

Відчувши, що тепло розлилося і досягло кінчиків пальців, поступово сповільнюйте рухи, одночасно зменшуючи силу натиску.

Наведені в статті поради допоможуть на певний час зігріти замерзлі ноги. Щоб повністю позбавитися від цього неприємного явища, необхідно визначити причини холодних ніг. І лише позбувшись захворювання, що викликало замерзання ніг, можна буде забути про цю проблему назавжди.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля