Головна | ЗДОРОВ’Я → Як зміцнити серце

Як зміцнити серце

Як зміцнити серце

Недарма серце називають двигуном, мотором нашого організму – при будь-яких порушеннях в його функціонуванні людина відчуває значні нездужання. Цей орган невпинно працює протягом всього нашого життя, 24 години на добу. Всі захворювання, з якими нам доводиться стикатися, всі курси лікування відбиваються і на стані серця.

А ще стреси, неправильний спосіб життя, фізичні навантаження і моральні переживання. Все це залишає слід на стані серцевого м’яза. Як наслідок, висока смертність від серцевих захворювань і ранній розвиток різних серцевих відхилень, серцеві хвороби молодшають.

Як зміцнити серце ще на тому етапі, коли воно функціонує нормально? Адже краще попередити нездужання, ніж потім з ним боротися!

Правильне і збалансоване харчування

Ситне та щедре харчування змушує ваше серце працювати напружено. Уникайте частого і непомірного споживання тваринних жирів, тонізуючих продуктів, гострих приправ, солі. Навпаки, корисними для серця продуктами вважаються багаті калієм і магнієм гарбуз, капуста, соняшникове насіння, волоські горіхи, мигдаль, курага та інші сухофрукти. Віддавайте перевагу зеленим салатам, овочам, знежиреним молочним продуктам, а в якості підсилювачів смаку застосовуйте лимонний сік, зелень кропу, петрушки, кінзи, корицю.

Нормальна вага тіла

Надмірна вага, а тим більше ожиріння, це серйозне навантаження на серце. Повна людина не тільки часто малорухлива, неправильно харчується, в її організмі порушується не тільки ряд життєво важливих процесів, але й покривається жировими клітинами серце. Таким чином, значно ускладнюється його робота, погіршується її якість, а навантаження зростає.

Помірні фізичні навантаження

У будь-якому віці це доступно. Вибрати можна будь-який вид спорту, будь-яку активність до душі. Фізичні навантаження навіть у невеликій кількості чинять благотворний вплив не тільки на роботу серця, а й на весь організм. Зміцнити роботу серцевого м’яза допоможуть регулярні заняття плаванням, тенісом, бігом чи просто заняття в тренажерному залі.

Здоровий хребет

Це також основа здоров’я всього організму. За наявності захворювань хребта порушується нормальне проходження нервових імпульсів, утруднюється кровообіг, серце не отримує необхідну кількість кисню, а звідси вже і розвиваються різноманітні хвороби.

Відсутність поганих звичок

Шкідливість наркоманії в даному випадку навіть не обговорюється. Не менш важливо позбутися від згубного впливу нікотину та алкоголю, адже навіть рідкісні випадки споживання цих речовин (не кажучи вже про регулярне і систематичне споживання) залишають свій відбиток на нашому здоров’ї.

Вище перераховані постулати можуть здатися занадто загальними, очевидно, що їх дотримання принесе організму виняткову користь. Але все геніальне просто, і це саме той випадок.

Якщо ж ви не хочете обмежуватися виключно здоровим способом життя, можете урізноманітнити перелік заходів для зміцнення серця наступними рекомендаціями:
– приймайте тричі на день по одній столовій ложці суміш з перетертих кураги, інжиру, волоських горіхів, родзинок (по 250 грам), одного лимона з шкіркою і квіткового меду (також 250 грам);
– пийте відвар глоду, сік червоного винограду, гранатовий сік;
– споживайте продукти, багаті вітаміном Е (твердий та кисломолочний сири, бобові, овочі), або приймайте цей вітамін у таблетованій формі;
– уникайте негативних емоцій і стресів, психосоматичні розлади відбиваються на роботі серцевого м’яза в першу чергу.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля