Головна | ЗДОРОВ’Я → Як зняти судоми в ногах

Як зняти судоми в ногах

Як зняти судоми в ногах

Судоми в ногах – це найпоширеніший, вкрай дискомфортний синдром, пов’язаний з непідконтрольними скороченнями окремих м’язів або їх груп. Найбільш часто судоми трапляються в області литкового м’язу, більш несподівані і неприємні вони в нічний час доби.

Причини судом досить широкі – від банального браку вітамінів і фізичної пасивності до захворювань, що потребують лікування (наприклад, варикозне розширення вен або тромбоз).

Якщо людину турбують рідкісні напади судом, вона навряд чи поспішить до лікаря, але як допомогти собі самостійно, важливо знати. Секрети, як зняти судоми в ногах, дуже прості:

• Потрібно змінити положення м’яза, в якому його застала судома: слід лягти або, навпаки, сісти і сильно розтерти м’яз руками. Після цього незайвим буде прикласти холодний компрес або стати босими ногами на холодну поверхню.

• Якщо судома трапилася вночі, потрібно сісти в ліжку, опустити ноги вниз і стати на «пошкоджену» кінцівку або просто пощипати її.

• Щоб судома не повернулася, потрібно промасажувати ступні ніг і литкові м’язи легкими поплескуваннями, рухи необхідно здійснювати від кінчиків пальців до п’ят і від п’ят до колін. Після масажу потрібно лягти і підняти ноги під кутом 60° і більше.

• Чудовим ефектом володіють такі протисудомні процедури як масаж з ефірними (наприклад, лавровою) або рослинними (наприклад, гірчичною) оліями та контрастні ванни для ніг.

• Знижує частоту виникнення судом маска для стоп – необхідно змастити соком лимона підошви ніг та гомілки і дочекатися поки сік вбереться, висохне. Процедуру необхідно проводити щодня протягом двох тижнів.

Не потрібно забувати, що природа судом полягає в природних процесах, що відбуваються в нашому організмі, а вони елементарно залежать від способу життя, який ми ведемо. Секрет рідкісних, а то й зовсім таких, що не трапляються судом, полягає в правильному харчуванні і фізичній активності.

Правила правильного харчування:
– горіхи та фрукти споживати до обіду;
– картоплю, рис і горох не поєднувати з хлібом;
– обмежити споживання цукру, гострих спецій;
– пити просту чисту воду в кількості 1,5-2 літри на добу.

Фізична активність може бути представлена в даному випадку гімнастикою, бігом, регулярними і тривалими пішими прогулянками.

Після напруженого робочого дня, коли ви відчуваєте в ногах небувалу втому, потрібно не нехтувати простою розминкою для кінцівок:
– зігнути пальці стоп на 10 секунд, а потім випрямити на такий же час; повторювати вправу 10-15 разів;
– стати навшпиньки і різко опуститися на повну стопу; повторювати вправу 10-15 разів;
– в положенні «сидячи» потрібно схрестити ноги в області литкових м’язів і опертися на зовнішні краї стоп, якщо вдається, можна здійснити цю вправу з положення «стоячи».

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля