Головна | ЗДОРОВ’Я → Якщо місто опинилося в диму

Якщо місто опинилося в диму

Якщо місто опинилося в диму

Із-за вихлопних газів автомобілів, горіння торфовищ і лісових пожеж життя в задимленому місті може перетворитися на справжнє випробування на міцність.

У випадку, якщо місто огорнув їдкий і задушливий смог, головне – не панікувати. Кожному під силу якщо не уникнути згубного впливу задимленого повітря на організм, то вже в рази зменшити шкоду, яку він може нанести.

Виїзд з міста

Найпростіша і одночасно складна порада. Проста – для тих, хто перебуває у відпустці, перебуває на пенсії або має роботу з гнучким графіком. Залишайте своє житло в зоні задимлення і вирушайте до моря, до річки, в село.

Їдьте в пансіонат, санаторій, на базу відпочинку, відвідати родичів або друзів. Варіант вибирайте самі – залежно від складу сім’ї, власних фінансових можливостей, а також сімейних і виробничих обставин.

Якщо виїхати з міста, оповитого димом, можливості немає, уважно вивчіть поради, викладені нижче, і, по можливості, старанно їх виконуйте.

Режим харчування

Продукти горіння створюють кисле середовище, що дуже негативно впливає на стан здоров’я. Щоб вирівняти кислотно-лужний баланс організму і зменшити шкоду від задимленого повітря, рекомендується вживати лужну негазовану воду.

Від газованої води відмовтеся зовсім. Вуглекислий газ, яким вона в надлишку насичена, буде лише ускладнювати і без того непрості умови, в яких трудиться ваш організм.

Якщо лужної води немає, в якості пиття використовуйте водопровідну воду – очищену і злегка підсолену.

Змініть свій звичний раціон харчування, відмовтеся від жирної їжі, віддавши перевагу легкозасвоюваній їжі, свіжим фруктам і овочам. Вживайте в їжу більше кисломолочних продуктів.

Щоб уникнути розвитку гострих і хронічних захворювань дихальної системи утримайтеся від вживання спиртних напоїв і максимально обмежте кількість викурених цигарок. Якщо ви – некурящий, старанно уникайте прокурених приміщень.

Гігієнічні процедури

Приймайте протягом усього дня теплий комфортний душ.

Декілька разів на день промивайте ніс і горло морською водою або фізіологічним розчином. Найпростіший вид фізрозчину – 0,9% водний розчин хлориду натрію. Для його приготування в домашніх умовах необхідно розчинити в 1 літрі кип’яченої води 1 неповну чайну ложку (9 г) звичайної кухонної солі.

Не менше 2 разів на день виконуйте вологе прибирання житлових приміщень. Вода має властивість поглинати велику кількість часток диму, тому розмістіть в дверних і віконних прорізах загороджувальні повітряні сітки з вологої бавовняної тканини або марлі.

Використання пристроїв для очищення повітря

Повною мірою користуйтеся благами цивілізації – пристроями для очищення повітря.

Якщо ваша квартира обладнана кондиціонером з функцією очищення повітря, включайте його і нехай побутовий прилад цілодобово трудиться в режимі вентилювання або кондиціонування (залежно від температури навколишнього повітря).

Водяні фільтри для очищення повітря, що встановлюють останнім часом в будинках, не тільки чистять повітря від пилу, але і досить непогано рятують його від продуктів горіння. Хоча вони і пропускають чадний газ, зате чудово розчиняють у воді інші складові частини диму: оксиди азоту та сірки. Значно краще справляються з цим завданням повітряні фільтри на основі активованого вугілля, що поглинають крім чадного газу і оксидів ще й ароматичні вуглеводні.

Непоганою підмогою в боротьбі зі смогом є іонізатори повітря, які очищають повітря від завислих у ньому мікроскопічних твердих частинок.

Звичайний акваріум також здатний полегшити дихання. Повітря, що пройшло через компресор, після розпилювача перетворюється на дрібні бульбашки, в яких, завдяки високій площі контакту повітря з водою, більша частина продуктів горіння розчиняються у воді з утворенням слабких кислот.

У разі появи кашлю, задишки або погіршення загального самопочуття обов’язково звертайтеся за медичною допомогою.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля