Для багатьох час свят і канікул виявляється таким, коли про обмеження хочеться забути й дозволити собі і порцію святкового салату, і келих алкоголю, і шматок смачного торту. Після цього така слабкість виливається в порушення роботи шлунково-кишкового тракту, харчові розлади, різні прояви інтоксикацій і алергій.
Новорічний стіл може бути святковим і корисним одночасно, і ми розповімо, як його таким зробити. Поради дієтологів можуть стати в нагоді людям, які дотримуються різдвяного посту, певної дієти або просто ведуть здоровий спосіб життя.
Уникайте завідомо калорійних продуктів
Святкові страви зовсім не обов’язково повинні містити майонез, жирні сорти м’яса, копченості. Який новорічний стіл обходиться без традиційного олів’є? Проявіть фантазію і замініть майонез у складі салату нежирною сметаною, а лікарську ковбасу курячим філе. Та ж курятина (як альтернатива, кролятина або індичатина) може бути альтернативою жирним сортам м’яса або риби. Методика приготування також відіграє не останню роль: краще м’ясо або рибу запікати в духовій шафі (якщо не вважаєте прийнятним пригощати гостя приготованими на пару стравами), наприклад, у фользі, попередньо замаринувавши його в спеціях і морській солі.
Не зловживайте алкоголем
Складно уявити новорічний стіл та святкову ніч без келиха шампанського. Однак необхідно розуміти, що відмінною рисою людини, яка піклується про своє здоров’я і про наслідки веселої ночі, є почуття міри. Якщо ви знаєте, що хмілієте від кількох келихів шампанського, не дозволяйте собі більшого. У будь-якому випадку уникайте алкогольних міксів, особливо зі збільшенням градусу напою. Зробіть собі установку на те, що новорічна ніч повинна залишити приємні спогади, що можливо лише при помірному споживанні алкоголю. Для новорічного столу вибирайте виключно якісні напої і не експериментуйте з невідомими торговими марками або раніше невипробуваними різновидами алкоголю.
За новорічним столом знайте міру в споживанні і алкоголю, і святкових страв
Поширеною помилкою є обмеження в харчуванні протягом усього дня 31 грудня, але «зрив» протягом ночі. За передсвятковими приготуваннями новорічного столу ми часто забуваємо пообідати, а вечерю відкладаємо на кілька годин, до самого застілля, потім поспішаємо покуштувати всіх страв, а в результаті на травну систему покладається непомірне навантаження, та ще й у нічний час. Новорічний стіл зазвичай рясніє широким розмаїттям страв, однак, наскільки б привабливими і навіть корисними вони не здавалися, все відразу пробувати не варто. Пам’ятайте про помірність і споживайте або більшість страв потроху, або декілька, але в звичній для себе кількості. Дане правило також стосується тих, хто дотримується різдвяного посту – розговлятися необхідно також з почуттям міри, не створюючи стрес травній системі важелезним шматком м’яса.
Наостанок, візьміть на замітку, що новорічна ніч – це привід для веселощів і позитивних емоцій, а не переддень важкого ранку після зловживань за новорічним столом.