Головна | ЗДОРОВ’Я → Захворювання під час вагітності: чи варто хвилюватися?

Захворювання під час вагітності: чи варто хвилюватися?

Захворювання під час вагітності: чи варто хвилюватися?

Незважаючи на те, що вагітність є абсолютно природним станом жінки, все ж не завадить більше уваги приділяти здоров’ю майбутньої матусі, особливо якщо у неї спостерігаються ознаки захворювання. Звісно, панікувати не потрібно, адже більшість хвороб при вагітності успішно лікуються та за умови вчасного реагування не несуть загрози дитині. Однак, обов’язково слід завітати до лікаря, оскільки під симптомами звичайної застуди можуть маскуватися перші прояви небезпечних захворювань, розпізнати які може лише спеціаліст. Саме тому при виборі клініки для ведення вагітності потрібно бути уважним, щоб здоров’я мами та її майбутньої дитини знаходилось під наглядом кваліфікованого фахівця.

Що робити при перших симптомах застуди?

Якщо ви відчуваєте ознаки застуди, найперше заспокойтесь і відкладіть усі справи. Вагітній жінці, яка застудилася, потрібно більше відпочивати, щоб організм міг швидко подолати хворобу. Обов’язково вживайте багато теплого пиття, збалансовано харчуйтесь та регулярно провітрюйте помешкання.

Також не слід зволікати із візитом до лікаря, що веде вашу вагітність. Він зможе встановити діагноз та в разі потреби призначити відповідне лікування. Обов’язково дотримуйтесь його порад та не випробовуйте засобів народної медицини без попередньої консультації. Іноді навіть невинні, на перший погляд, засоби можуть принести суттєву шкоду.

Вчасне звернення до лікаря та дотримання його рекомендацій дозволяє уникнути ускладнень та швидко подолати застуду, в той час як самолікування є небезпечним.

Коли потрібно бити на сполох?

На жаль, під час вагітності жінка може зустрітись не лише зі звичайною застудою, а й з набагато серйознішими захворюваннями, які можуть призвести до виникнення патології плоду, його завмирання чи інших тяжких наслідків. Тому потрібно негайно викликати лікаря в разі виникнення кровотечі, різкої болі в черевній порожнині чи поясниці, відсутності рухів дитини чи значному підвищенні температури тіла.

Також варто ретельно слідкувати за станом свого здоров’я та здавати усі необхідні аналізи, призначені лікарем, що веде вашу вагітність. У цей спосіб можна визначити наявність небезпечних захворювань, наприклад, torch-інфекцій, та запобігти ускладненням.

Не забувайте і про методи зменшення ризику зараження torch-інфекціями під час вагітності:
– дотримуйтесь правил особистої гігієни;
– не вживайте в їжу продуктів, що не пройшли належної термічної обробки (особливо це стосується риби і м’яса);
– уникайте контакту з котами;
– якщо у вас відсутній імунітет до краснухи, уникайте відвідування дитячих колективів.

Як бачимо, важливою складовою легкої та приємної вагітності є спостереження у кваліфікованого лікаря. Це легко забезпечити, обравши послугу ведення вагітності в клініці IPF. Окрім цього, не слід забувати, що головним чинником, який впливає на розвиток дитини, є спокій матусі, відсутність стресів та затишна атмосфера в сім’ї.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля